İndirim!

Neptun Platinium Nbase

73,524.027,27

-48%
 • VG Markası: Sigma Aldrich VG
 • PG Markası: Merck PG
 • N Markası: Merck

Aroma ile kullanılacak ürünlerde VG/PG oranı için firma olarak tavsiyemiz standart şekilde %80VG – %20PG’dir. Soğuk bir iklimde ikamet ediyorsanız bu oranı %70VG – %30 PG olarak da tercih edebilirsiniz.

 

⚠️%50VG – %50PG aroma ile kullanmaya uygun bir oran değildir. Bu şekilde hazırlanan bir karışımın PG değeri tavsiye edilen kullanılabilir PG sınırlarını aşmaktadır. Firmamız, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Hangi Oranı Seçmeliyim?
(24 müşteri değerlendirmesi)
wws Safir Kimya / Satış Öncesi Destek Karar veremediniz mi? Bize yazın!
 • Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir.
 • Hafta içi saat 14.00’a kadar vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoda!
 • 1100 lira ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!
Güvenli ve Hızlı Ödeme!

internette güvenli alışveriş

 

Safir Kimya bünyesinde üretilen Neptun serisi nbaseler için hazırlanmış bilgi kılavuzu.

Neptun Nbase Logo

Sigma Aldrich Severlere: Neptun Platinium Nbase

Dilediğiniz hacim, sertlik ve vg/pg oranlarında satın alabileceğiniz, orijinal ve faturalı Sigma-Aldrich ve Merck bileşenleriyle hazırlanmış bir nbasedir. Sürekli olarak denetlenmekte olan laboratuvarlarımızda, Safir Kimya güvencesiyle üretilmektedir. Safir Kimya bünyesinde yer alan hiçbir ürün bekletilmiş, bayat bir şekilde tarafınıza gönderilmemektedir. Ürünleriniz, siparişiniz üzerine aynı gün içerisinde ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve ağzı mühürlenerek tarafınıza kargolanmaktadır.

Neptun Platinium Edition Hakkında

Neptun serisi ürünler, Safir Kimya mixolojistleri tarafından aylar boyunca süren ve farklı markalarla yapılan uzun denemeler sonucunda oluşturulmuş tamamen özgün bir nbase serisidir. Serinin popüler ve kıymetli üyesi Platinium Edition, Merck gliserinin sunmuş olduğu içimden ve tokluktan hoşlanmayanlar için, premium sınıfında alternatif bir ürün olarak üretilmiştir. İçimi Merck nbaseye kıyasla daha yumuşak olan Neptun Platinium Edition, tamamen kokusuz ve renksiz bir nbasedir. Safir Kimya olarak, Neptun Platinium Editionu ısrarla denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kullanılan Bileşenler

Ürün içeriğinde kullanılan bileşenlerin tamamı helal ve kosher sertifikalarına sahip olup, minimum saflık seviyeleri %99.9’dur. Bitkisel Gliserin olarak Sigma Aldrich, Propilen Glikol ve N* olarak Merck kullanılmaktadır. Tüm bu bileşenler Türkiye’de firmaların sertifikalarla yetkilendirmiş oldukları resmi distribütörlerden ambalajları/mühürleri kapalı olarak ve faturalı bir şekilde teslim alınmaktadır. Kapalı ve faturalı olarak teslim alınan işlenmemiş bu bileşenler, Safir Kimya laboratuvarlarında, sipariş verdiğiniz aynı gün içerisinde kimyagerlerimiz tarafından oldukça hassas bir çalışma sonucunda nbase haline getirilir ve şişesinin ağzı size ulaşıncaya kadar kimsenin ya da hiçbir şeyin temas etmemesi adına mühürlenerek tarafınıza kargolanır.

Not: Ürün, aromasız bir şekilde sek tüketmeye uygundur. Böyle bir arayışınız var ise, Neptune Platinium Edition sizin için doğru ürün olabilir. Mutlaka denemelisiniz. Aroma seçimleriniz için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz:

[ mix aroma ] [ tfa aroma ] [ capella aroma ] [ flavour art aroma ] [ cuttwood boss reserve ] [ zıkkım calipter cow ]
[ five pawns castle long ] [ dinner lady lemon tart ] [ vampire vape heisenberg ] [ halo tribeca ]

Saklama Koşulları:

Firmamızdan satın almış olduğunuz ürünleri, oda sıcaklığında veya daha soğuk bir ortamda, güneş görmeyecek şekilde ve hayvanların da ya küçük çocukların ulaşamayacağı şekilde saklayınız. Ürünler uygun koşullarda ve kapağı açılmadığı taktirde 1 sene boyunca muhafaza edilebilir. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına kapağı açık bir şekilde uzun süredir bekleyen ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. (Herhangi bir yan etki durumunda, hiç beklemeden profesyonel bir sağlık desteği almayı ihmal etmeyiniz.) Tüm bu saklama tavsiyeleri bütün ürünlerimizde geçerli olduğu gibi Neptune Platinium Nbase ürünümüzde de geçerlidir.

Safir Kimya olarak sektördeki diğer firmalardan bizi ayıran noktalar şunlardır:

Safir Kimya gıda ve kimya sektörlerinde resmi bir üretici ve ithalatçıdır. Depolamada ve üretimde kullanılan tüm ekipman ve malzemeler gıda ile temasa uygunluk sertifikasına sahiptir ve laboratuvarlarımız üretim için bütün şartları kapsamaktadır. Siparişlerin tamamı faturalandırılarak kayıt altına alınmaktadır. Ürünlerimiz ve firmamız düzensiz ve haber verilmeksizin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Safir Kimya bünyesinde yapılan bütün üretim ve depolama faaliyetleri Türk Gıda Kodeksi ‘ne ve “Gıda Hijyen Yönetmeliği’ne uygundur. Aklınıza takılan herhangi bir sorun varsa, bizlere WhatsApp hattımız aracılığıyla dilediğiniz saatte ulaşabilir ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızdan dilediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Not: Nbaselerimiz, en iyi sonucu her zaman Safir Kimya aromaları ile vermektedir. Bu sebepten dolayı nbaselerimizi özellikle Safir Kimya ürünleri ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Safir Kimya Hakkında:

Safir Kimya 2011 yılında, İzmir’in Konak ilçesinde tamamen %100 yerli sermaye ile kurulmuş kimyasal üretimi ve tedariği alanında 10 senedir kesintisiz ve resmi olarak hizmet vermekte olan bir firmadır. 2011 yılında 14 kişilik ekiple ve 1 laboratuvar ile çalışma hayatına başlayan firmamız, günümüzde faaliyetlerine alanında uzman ve deneyimli 33 kişilik ekip üyesi ve 4 laboratuvar ile sektördeki faaliyetlerine her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir.

Firmamız geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sektörel eksiklikleri iyi analiz edip sorunlara çözüm üreten, müşteri odaklı firma mottosundan vazgeçmeyerek, var olan kalite algılarını tamamen yıkıp yeniden inşaa eden hizmet kalitesini korumaya devam edecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Neptune Platinium Nbase | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Önemli Not: Bu yazıda sertlik değeri ile alakalı bir bilgilendirme yer almamaktadır. Sertlik değeri kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen bir faktör olduğu için bu konuda herhangi bir yorum yapmamız mümkün değildir. Örneğin 6 mg sertlik değeri bir başkası için oldukça hafif gelebilirken, size çok ağır gelebilir. Hangi değeri almanız gerektiğini bilmiyorsanız, bir kaç farklı sertlik değerinden düşük miktarda satın alıp deneme yaparak, size hitap eden değeri bulabilirsiniz.

Ürün alımı yaparken, değerlerin piyasada yer alan diğer ürünler ile kıyaslanmaması gerekmektedir. Deneyimlediğiniz ürünler yanıltıcı değerler ile servis ediliyor olabilir, asitlik & pH düzenleyiciler, çeşitli efektörler ya da sertlik arttırıcı asitler içeriyor olabilir. Bu tarz bir durumu kullanım esnasında fark etmeniz mümkün değildir. Safir Kimya, ne aromalarına ne de nbaselerine herhangi üçüncü parti bir kimyasal ilavesi ya da seyreltme işlemi yapmamaktadır. Bu yüzden deneyiminiz diğer ürünlere kıyasla farklılık gösterebilir. Yüklü miktarda satın alım yapmadan önce, ürünleri düşük hacim oranlarıyla satın alarak deneme yapmanız en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.


Freebase Nbase Sertlik Tablosu:

Freebase Mg Değeri Kullanım Tipi Sertlik Koku Oranı
0 MG DL - -
2 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
3 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
4 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
5 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
6 MG DL Düşük Düşük
9 MG MTL Orta Orta
12 MG MTL Orta-Yüksek Orta-Yüksek
15 MG MTL Yüksek Yüksek
18 MG MTL Yüksek-Çok Yüksek Yüksek-Çok Yüksek
24 MG MTL Çok Yüksek Çok Yüksek
36 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
48 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
100 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz

Freebase ürünler için kullanmaya uygun, üst sınır değeri 24 MG'dir. (Bu, en sert ve en ağır değerdir.) 36, 48 ve 100 MG sertlik değerleri, doğrudan kullanmak için uygun değildir. Bu özel değerler, seyreltme ve sertlik ayarlama işlemlerini kendi yapmak isteyen tecrübeli kullanıcılar için üretilmektedir. Belirtilen koku seviyeleri sertliği sağlayan kimyasaldan gelmektedir. Bahsi geçen kimyasal, kendisine has keskin bir kokuya sahiptir ve sertlik derecesi (miktarı) arttıkça hissedilebilir koku seviyesi de beraberinde yükselmektedir. Koku oranı, yüksek kalite ve yüksek saflıktaki bileşenlerde daha az miktardadır. Bu koku, kullanım esnasında ya da karışım hazırlandığında hissedilmemektedir.

 

Websitemizde, nbaseler için şuanda satın alabileceğiniz 7 farklı VG/PG oranı bulunmaktadır. Aşağıdaki kılavuz bilgiler, VG/PG oran seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

VG/PG oranı seçerken bilinmesi gereken en önemli nokta propilen glikol'ün karışımlarda ve nbaselerde nasıl bir etki yarattığıdır:

1- Propilen glikol karışımların akışkanlığını arttırmaktadır. (Viskozite düşürücüdür.)
2- Baselerdeki propilen glikol miktarı arttıkça, basenin sertliği ve yakıcı etkisi yükselmektedir.
3- Propilen glikol miktarı arttıkça aroma hissiyatı ve alkol kokusu/tadı artmaktadır.
4- Propilen glikol alerji ve hassasiyet yapmaya uygun bir kimyasaldır. Çoğu kişinin propilen glikole hassasiyeti bulunmaktadır.


Önemli Not: Propilen glikol için tavsiye edilen en yüksek kullanım oranı %50'dir. Aromalar PG tabanlıdır ve karışımlara ilave PG olarak eklenmektedir. (Basitçe ifade etmek gerekirse, %20 aroma kullanımı, karışıma ilave %20 PG olarak yansımaktadır.) Nbase seçimlerinizde bunu göz önüne almalısınız. Safir Kimya, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Örneğin: %60VG - %40 PG bir baseyi, %20 aroma ile ya da %50VG - %50PG bir baseyi %10-%20 aroma ile kullanmak istiyorsanız, sorumluluk tarafınıza aittir. Bu değerler oldukça nadir ve istisna değerlerdir ve tüm kullanıcılara hitap etmemektedir. Bu yüzden sadece tecrübeli kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. Bilginize arz ederiz.


İlk defa alım yapıyorsanız ve ne alacağınız konusunda net bir bilginiz bulunmuyorsa yüksek vg oranlı base seçeneklerine yönelmeniz olabilecek en doğru karardır. Seçeneklerin arasında yer alan yüksek vg oranlı karışımlar %100 VG, %90VG - 10PG ve %80VG - %20 PG gibi oranlar alabileceğiniz en iyi ve risksiz seçeneklerdir. Bu seçenekler, kullanıcı pörtföyünün %95'ine hitap etmektedir. Safir Kimya olarak, kullanıcılarımıza en yüksek %80VG - %20 PG oranlarını tavsiye etmekteyiz.%80VG - %20PG'lik bir baz malzeme, üzerine %20 aroma eklendiği zaman %60 VG - %40PG oranlarına yükselecektir. Bu da hemen hemen her türlü ekipman ve kullanım amacı için fazlasıyla yeterlidir. (Üst sınıra yakın bir değer olduğunu unutmayınız.) Yakıcılığın/sertliğin daha az olmasını istediğiniz durumlarda %100VG ya da %90VG - %10 PG gibi oranlara yönelebilirsiniz.


VG/PG Oran-Etki Tablosu:

VG/PG Oranı Akışkanlık Seviyesi Sertlik/Yakıcılık Aroma Hissiyatı Aroma ile kullanılabilir mi?
%100 VG Çok Düşük Çok Düşük Çok Düşük Evet
%90 VG - %10 PG Düşük Düşük Düşük Evet
%80 VG - %20 PG Orta Orta Orta Evet
%70 VG - %30 PG Orta-Yüksek Orta-Yüksek Orta-Yüksek Maksimum %20
%60 VG - %40 PG Yüksek Yüksek Yüksek Maksimum %10
%50 VG - %50 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Çok Yüksek Aroma ile kullanılamaz.
%100 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Seyreltme işlemleri içindir. Seyreltme işlemleri içindir.

Neptun Platinium Nbase için 24 değerlendirme

 1. selami.android avatarı

  selami.android

  ürün gayet iyi sorunsuz bir şekilde uygulana bilir. tavsiye edilir… 5 üzerinden 4

 2. Sezer Kozik avatarı

  Sezer Kozik

  Ürün mükemel ama benim acemligime geleni 6 mg aldım hep 9 içerdim normalde ama çok yüksek geldi oranı ama çok kaliteli bir ürün 3 ü geçmeyin başka yerdekilerin 12 gibi ben 6 aldım 12 mg da içiyorum 12 daha hafif

 3. byhido avatarı

  byhido

  Teşekkürler safir kimya.
  N11 den alıyordum daha önce baktım buradaki fiyatlarıniz daha uygun buradan alıyorum artık.
  Küçük ricamı kırmayıp hediye aroma yerine boş şişe gönderdiğiniz çok teşekkür ederim.
  Hayırlı kazançlar dilerim.

 4. bozanersoy avatarı

  bozanersoy

  “Hangi işi yaparsanız yapın o işin hakkını vereceksiniz !!! ”
  Safir Kimya işte öyle bir firma. Her sipariş özenli bir şekilde hazırlanmış patpatlara sarılmış bir şekilde 1 günde elime ulaşır.Nbase ve Aromalar yine harika.Bu defa gönderilen hediye müthiş (Brain freeze) Listeme aldım.Lütfen hep böyle devam edin.Ülkenin sizin gibi güzel işler yapan firmalara ihtiyacı var.
  Son sözüm :Ayağınıza Taş değmesin !

 5. Arif emre Parlak avatarı

  Arif emre Parlak

  Hediye için teşekkür ederim 😊
  Safir kimyaya puanım 10/10 👍🏽

 6. Emre ciftci avatarı

  Emre ciftci

  İlk alışverişim para yetmediği için aroma alamadım yazdım adamlar istediğim aromayı hediye göndermişler helal olsun gönül rahatlığıyla kullanın

 7. Mehmet E. avatarı

  Mehmet E.

  500 ml 80/20 9mg sipariş verdim. Hediyeleriyle beraber 1 gün sonra elime geçti. Henüz denemedim. Deneyince tekrar yazacağım. Teşekkürler.

 8. Mehmet E. avatarı

  Mehmet E.

  Mtl kullanıyorum. 500 ml 80/20 9mg sipariş verdim. Hediyeleriyle beraber 1 gün sonra elime geçti. Henüz denemedim. Deneyince tekrar yazacağım. Teşekkürler.

 9. Ömer yılmaz avatarı

  Ömer yılmaz

  Sade içim 3 mg sertlik olarak kullanan var mı sadeye geçmeyi düşünüyorum önerisi olan varsa yazabilir mi

 10. ömer avatarı

  ömer

  2 adet 250ml birisi 9mg birisi 6mg. 70/30 vg pg oranlarında nbase ve 2 adet 10ml koolada efektör ile sipariş ettiğim ürünler elime ulaştı elimde hazırladığım kendi tariflerim vardı o yüzden bu gelenleri sade tüketeceğim. Hediyeler için teşekkür ederim başka firmalardan merck e aşinayım zaten premium ürün tercih ediyorsanız merck üstüne yoktur. Safir Kimyadan ilk alışverişim herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım gözlemlediğim kadarıyla en uygun fiyatlar burada çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 11. ömer avatarı

  ömer

  firmanıza nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum.müşterilerinize kampanyalar hakkında bildirim mesajı atmayı düşünmezmisiniz.bu hem sizin hemde biz müşterilerin faydasına olur kanaatindeyim.iyi çalışmalar.

 12. Türker çiçek avatarı

  Türker çiçek

  malesef olumsuz yanıtlayacagım deneyimlerimi….
  kactane kendime tarif yaptıysam arkadaslarım teker teker hepsini elimden aldılar. beni zarara ugratıyorsunuz 🙂
  Hersey için tesekkürler iyi calısmalar. kalitenizden ödün vermeyiniz lütfen ….

 13. savran688@gmail.com avatarı

  savran688@gmail.com

  Gayet güz3l bir nbase tavsiye ederim

 14. kuzey55 avatarı

  kuzey55

  500 ml 12 mg nbase aldım kıvamı güzel yanında karpuz-çilek -sakız aromasından aldım. hediye olarak ayrıca bir 30ml şişede dykit aroma gönderdiler benim aldığımdan daha güzel kokuyor.. düğünde saçını abartan balsız hesabı ne kafa karıştırıyorsunuz 😀 😀 😀 bu işin espirisi tabi. teşekkürler.

 15. Net Elektrik avatarı

  Net Elektrik

  500 ml n base ve 100 ml , one hit wonder ısland man aroma aldım.Hızlı kargo için teşekkür ederim., ürünleri gerçekten üstün kaliteli ve uygun fiyatlı.

 16. ali ayik avatarı

  ali ayik

  Urun kalitesi ilgi alaka süper hediye içinde tekrar teşekkürker 👍

 17. Aynur avatarı

  Aynur

  Bugüne kadar gördüğüm en iyi firma 1 sny düşünmeden gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz,emeğinize sağlık tüm emeği geçen herkese sonsuz tşkler.isiniz gücünüz rast gelsin 👍🥰

 18. ozkans avatarı

  ozkans

  Nbase 80-20 6mg sipariş ettim. Sadece nbase içerek te denedim aromalar ile demleyerek de denedim. Sonuç müthiş… Urun (nbase-aroma) kaliteleri inanılmaz iyi…Hediyeler için ayrıca teşekkür ederim. İyi ki bu kalitede çalışan insanlar ile alışveriş fırsatı bulabilmişim.

 19. Styks avatarı

  Styks

  çok güzel paketleme ve sek olarak tadım yaptım gerçekten pürüzsüz ve sigmanın vermiş olduğu hafif bir tatlılık var çok güzel teşekkürler kesinlikle tavsiye ederim 60/40 9 mg

 20. Ali avatarı

  Ali

  (70/30 18mg MTL için) Şahane bir base, sek de hoşuma gitti aromalar ile de. Daha başka bir base kullanmayı düşünmüyorum. Merckin hafif olduğunu duymuştum 18mg aldım o yüzden ve beni kesti. Çok sert ürünler kullanmaya alışkın biriyim, zımpara atma hissi bunda yok ve son derece doyurucu oldu. Teşekkür ediyorum.

 21. mylm avatarı

  mylm

  Birçok kimya markası denemiş birisi olarak 12mg 70/30 sipariş verdim ve sertlik oranı gayet doğru. Base kokusuz ve tatsız tam olması gerektiği gibi fiyat/kalite oranı mükemmel. Teşekkürler.

 22. Thranduil avatarı

  Thranduil

  İlk başlarda çok tereddüt etmiştim açıkçası. Birçok firma var fiyatı daha pahalı paha ucuz vs.
  Sigma/merck/merck gayet güzel pürüzsüz ve kokusuz. Baseleri demlemeden sek içip baktım. Çok beğendim kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca hediye için teşekkür ederim

 23. Terraible avatarı

  Terraible

  Dl de bu base i seviyorum

 24. Melloidas avatarı

  Melloidas

  Nbase açar açmaz kalitesini belli ediyo. İlk siparişimdi paketlemesinden kalitesine kadar gerçekten başarılı. Safir Kimya’dan devam artık.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir