Mix Aroma

Dünyanın önde gelen markalarının, meşhur likit tariflerini sizler için aroma karışımı haline getirdik. 110’dan fazla mix aroma tarifi, Safir Kimya kalitesi ve güvencesiyle şimdi websitemizde satışta!

Show Filters

72 sonuçtan 1-9 arası gösteriliyor

Show Filters

72 sonuçtan 1-9 arası gösteriliyor

Mix Aroma

Duman severler tarafından sıklıkla kullanılan mix aroma likitler, kullanıcılara farklı tatları kolay şekilde almasına yardımcı olur. Likit aromaları günümüzde oldukça farklı seçeneklere sahip olup, bunlardan bir tanesi de mix olarak da bilinen karışık seçeneklerdir.

Eğer sade tercihlerden sıkılmışsanız, bunlarla beraber yeni tatları keşfetmeniz oldukça kolaydır. Piyasada bu kapsamda çok sayıda likit olup, herkesin damak tadına uygun seçenekler vardır. Ancak bazı kişiler, kendi mix aromalarını da tercih edebilir.

Bu durumda sadece istediğiniz sade aromaları alarak, istediğiniz oranlarda karıştırmanız gerekir. Bu sayede kendinize özel bir tadı oluşturmanız mümkündür.

Mix Aroma Nedir?

Mix aromalar her geçen gün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple mix aroma nedir? gibi sorular, her geçen gün önemini arttırmaktadır.

Bu sorunun temel sebebi, kişilerin sigara likitlerine yabancı olmasıdır. Likitler temel olarak iki bileşene sahiptir. Bunlar nbase ve aromadır. Nbase tatsız olmakla beraber, lezzetini aromalar getirmektedir.

Bu konuda kişiler zengin bir tercih listesine sahiptir. Eğer sade seçeneklerden zevk almıyorsanız veya artık kullanmaktan sıkılmışsanız, mix aromalar devreye girer. Burada birden fazla ham madde, belirli oranlarda birleştirilir ve hepsi farklı seçeneklere sahiptir. Dolayısıyla hazır almak istiyorsanız, satın almadan önce bunları incelemeniz gerekir.

Ancak kendiniz yaparsanız, istediğiniz gibi hareket etme imkânınız vardır.

Nbase’e Ne Kadar Aroma?

Nbase kendi likidini, kendisi yapmak isteyenler tarafından kullanılır. Bunun içerisine ne kadar aroma ekleneceği sorusu neredeyse tüm kullanıcıların aklını karıştırır. Temel sebebi, kesin cevabın olmamasıdır.

Zira herkesin ağız tadı farklıdır. Örneğin daha sert bir içim istiyor ya da nbase’i daha rahat hissetmeyi arzuluyorsanız, aroma daha az katılmalıdır. Ancak yumuşak içimde bu üst seviyede tutulmalıdır. Eğer başka kişilerin zevklerine göre aroma eklerseniz, durumdan hoşnut kalmamanız oldukça muhtemeldir.

Bu nedenle daha önce yapmamış bile olsanız, nasıl bir içim istediğinizi düşünmeli ve buna göre karar vermelisiniz.

Mix Aroma Ne İşe Yarar?

İlk kez tüketmeye başlayanlar konu hakkında birçok konuya yabancı olduğu için, mix aroma nedir, ne işe yarar gibi sorular oldukça sık sorulur.

Bir aroma türü olan bu ürünlerin kullanılma sebebi likide tat vermedir. Bu sebeple içerisinde VG, PG ve nikotin gibi değerler yer almaz. Bunlar nbase içerisinde bulunur. Eğer sek içmek istiyorsanız, evde kendiniz likit yaparken aroma katmamanız gerekir.

Likit Aromaları

Günümüzde bulunan likit aromaları temel olarak ikiye ayrılabilir. Bunlar sade ve mix aromalardır. Eğer tek bir tat almak istiyorsanız sade içerisinde bulunan yüzlerce seçenek biri kullanılmalıdır. Farklı tatları aynı anda hissetmek için mix tercih edilmelidir.

Mix aroma elde etmek için de iki seçenek vardır. Bunlardan ilki, hazır olanları satın almaktır. İkincisi ise birden fazla sade aroma alarak, bunları birleştirmektir.

Diy Kit Aroma Nedir?

Likitler için aroma üreten birden fazla firma vardır. Bunların her biri zengin bir kataloğa sahiptir. Ancak birçok kişi zaman geçtikçe kendi aromasını yapmak ister. Bu durumda Do it Yourself, yani “Diy” olarak bilinen aromalar devreye girer.

Bunlar farklı boyutlarda yer almaktadır ve üzerine nbase eklenmektedir. Ardından da çalkalayarak demlenmesi için bırakılır. İçerisinde birden fazla aroma olduğu için mix kategorisinde ele alınmaktadır.

Mix Aroma Tavsiyeleri

Mix aroma denemek isteyenler her geçen gün artmaktadır. Bunun nedeni herkesin aynı veya benzer likitlerden sıkılarak, aroma çeşitleri üzerine yorumlara bakar. Ancak bu yapılan en büyük hatadır.

mixaroma-2
mix aroma

Zira aromalar, herkesin damak zevkine göre farklılaşır. Örneğin çilek sevmeyen bir kişinin bu aromayı çok kötü bulması çok doğaldır. Siz onun bu zevkini bilmezseniz, çileklinin kötü bir tada sahip olduğunu düşünerek en baştan olumsuz yargılayabilirsiniz.

Burada tavsiye olarak sevdiğiniz ürünleri denemeniz önerilir. Eğer bir meyveyi veya tatlıyı sevmiyorsanız, aromasını denemek bu durumu değiştirmez. Şayet tüm seçenekleri inceler ve aralarında sevdiğiniz bileşenlere sahip olanları not alırsanız, en iyi sonucu alabilirsiniz.

En İyi Mix Aromalar

Mix aromalar günümüzde farklı firmalar tarafından üretilir. Bu nedenle hepsinin kullandığı ham madde farklılaşır. Bu durum bazılarının daha kaliteli olmasına sebep olur.

 

Eğer hangi mix aroma üreticilerinin daha çok tercih edildiğini merak ediyorsanız, firmalara dair kullanıcı yorumlarına bakarak karar verebilirsiniz. Her ne kadar ürün yorumları sizi hatalı yönlendirecek de olsa, firma için yapılan bir yorum kullandığı ham maddeler, üretim teknikleri gibi konular hakkında sizi bilgilendirir.

Mix Aroma Fiyatları

Sigaralarda kullanılan likitlerin ücretleri değişmektedir. Bu sebeple mix aroma fiyatları için sabit bir durumdan söz edilmez. Zira,

  1. Aromaların yoğunluğu,
  2. Mix aromanın içindeki aroma adedi,
  3. Aromanın üretici firması,

Gibi konulara göre farklılık gösterir. Her firmanın üretimde değişik kalitede ürünler kullanması da fiyatı yükseltir.

Mix Aroma Çeşitleri

Mix aroma yüzlerce çeşide sahiptir. Eğer almak istiyorsanız bu nedenle ani kararlar hiçbir zaman tavsiye edilmez. Eğer düşünür ve hepsini incelerseniz bir liste hazırlayabilir, bunların arasında hangilerinin damak zevkinize hitap ettiğini görebilirsiniz.

Bunların hepsi farklı yoğunluğa sahip olacağı için, buna göre aralarında eleme yaparak almak istediğinize zorluk çekmeden karar verebilirsiniz.

Mix Aroma Satın Al

Mix aroma satın almak istiyorsanız, güvenilir bir siteden almanız gerekir. Bu durum daha kaliteli ürünlere, daha uygun fiyata kavuşmanıza yardımcı olur. Eğer size sunduğumuz ürünleri incelerseniz, uygun ücretler arasından tercihte bulunabilir, daha önce tatmadığınız bir lezzeti keşfedebilirsiniz.

Eğer sade aromalardan deneme yapmak istiyorsanız, birden fazla ürün alınacağı için fiyatın artacağı bilinmelidir. Buna dair kararlıysanız, almadan demlenme sürelerine göre tercih emeniz önerilir. Böylece likidin hazırlanma süresi gözle görülür oranda kısalır.

Mix Aroma Son Kullanım Tarihi Nedir?

Günümüzde birçok maddenin son kullanım tarihine sahip olması, aroma çeşitleri hakkında da bu sorunun sorulmasına neden olur. Ancak üretici firmalar bunların bozulmadığını söylediği için, sorun bulunmadığı söylenebilir.

Ancak bu durum üzerinde bulunan son kullanım tarihine riayet etmemeniz gerektiğini göstermez. Bunun geçmesi bozulmasına sebep vermese bile, bazı tatların kaybolmasına veya arka plana düşmesine neden olur. Dolayısıyla likit hazırlandıktan sonra gelen tadı beğenmemeniz ve tekrar içmemeniz muhtemeldir.

Mix Aroma Nasıl Yapılır?

Mix aroma yapmak istiyorsanız, öncelikle nbase almanız gerekir. Her nbase farklı VG/PG/Nikotin değerlerine sahip olduğu için, arzunuz neye yönelikse ona göre tercih edilmelidir. Ardından da mix aroma alınır. Likidi evde yapmak için şu işlemleri takip etmek yeterlidir;

  1. Bir şişeye yeterli miktarda nbase dökün. Bu esnada eldiven giymek, elinize bulaşmasını engeller.
  2. Nbase içerisine belirli oranda aroma ekleyin.
  3. Şişenin ağzını sıkıca kapatarak, çalkalayın. Ardından da demlenmesi için bırakın. Gerekli süre aroma üzerinde yazılıdır.

Hatırlamanız gereken en küçük bir hava kaçağının bile oksitlenmeye neden olacağıdır. Ayrıca tüm bu işlemler belirli oranlarda yapılır ve reçete bulmanız şarttır. Ancak Google üzerinde deneyebileceğiniz birçok tarif olduğu için, zorluk çekmeniz imkânsızdır. Demlenme tamamlandığında elektronik sigara ile kullanmanız yeterlidir.