İndirim!

Merck Nbase (3M Premium)

87,364.072,38

-52%
 • VG Markası: Merck VG
 • PG Markası: Merck PG
 • N Markası: Merck

Aroma ile kullanılacak ürünlerde VG/PG oranı için firma olarak tavsiyemiz standart şekilde %80VG – %20PG’dir. Soğuk bir iklimde ikamet ediyorsanız bu oranı %70VG – %30 PG olarak da tercih edebilirsiniz.

 

⚠️%50VG – %50PG aroma ile kullanmaya uygun bir oran değildir. Bu şekilde hazırlanan bir karışımın PG değeri tavsiye edilen kullanılabilir PG sınırlarını aşmaktadır. Firmamız, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Hangi Oranı Seçmeliyim?
(210 müşteri değerlendirmesi)
wws Safir Kimya / Satış Öncesi Destek Karar veremediniz mi? Bize yazın!
 • Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir.
 • Hafta içi saat 14.00’a kadar vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoda!
 • 1100 lira ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!
Güvenli ve Hızlı Ödeme!

internette güvenli alışveriş

 

Safir Kimya bünyesinde üretilen Merck nbase için hazırlanmış bilgi kılavuzu.

Merck Logo
Merck Nbase (3M Premium)

Dilediğiniz hacim, sertlik ve vg/pg oranlarında satın alabileceğiniz, orijinal ve faturalı Merck bileşenleriyle hazırlanmış nbasedir. Sürekli olarak denetlenmekte olan laboratuvarlarımızda, Safir Kimya güvencesiyle üretilmektedir. Safir Kimya bünyesinde yer alan hiçbir ürün bekletilmiş, bayat bir şekilde tarafınıza gönderilmemektedir. Ürünleriniz, siparişiniz üzerine aynı gün içerisinde ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve ağzı mühürlenerek tarafınıza kargolanmaktadır.

Neden Merck?

1668 yılından beri Kimyasal sektöründe çeşitli kollarda faaliyet göstermekte olan Merck günümüze kadar sektördeki kalitesini korumayı başarmış, adeta sektör kalitesini başka bir seviyeye çekmiştir. 2020 yılında bünyesine bir başka kimyasal devi olan Sigma-Aldrich markasını katarak merck, kimyasal sektöründeki en güçlü ve en büyük firma haline gelmeyi başarmıştır. Ürünlerin nbaselerde kullanılması için sağlaması gereken bir kaç kriter bulunmaktadır. Bunlar en kaba haliyle aşağıdaki gibidir;

– Bileşenlerin saflık seviyesi mümkün olabildiği kadar yüksek olmalıdır.
– Bileşenler ağır metal ya da herhangi bir toksik malzeme içermemelidir, içerseler bile bu miktar insan sağlığı için kabul edilebilen ppm değerlerini aşmamalıdır.
– Ürünler temiz ve hijyenik bir şekilde saklanmalı, nakliye süreci boyunca fabrikadan çıktığı gibi mühürlü kalmalılardır.

Dünya’da ve Türkiye’de şuanda bu standartları en tutarlı şekile sağlayabilen, en profesyonel kimyasal üreticisi Mercktir. Bundan dolayı, Safir Kimya olarak nbase tercihlerinizde merck markasını tercih etmenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Yukarıda anlatılanlara ek olarak Merck, diğer nbase markalarından içim olarakta ayrılmaktadır. Diğer baselerle kıyaslandığı taktirde Merck bileşenlerinin yüksek saflık oranlarından dolayı içimi diğer baselere kıyasla daha pürüzsüz ve daha doyurucu/toktur.

Uyarı: Piyasada yer alan bir çok üretici marka gerçek Merck nbase sattığını iddia etse de, maliyetinin yüksek olması ve temininin zor olmasından dolayı ürünlerini hazırlarken merck kullanıyoruz diyerek başka bileşenler kullanmaktadırlar. Bu konuda firma olarak oldukça net bir tavrımız bulunmaktadır. Safir Kimya, Türkiye’de gerçek merck base üretimi yapan, bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki firmaların öncüsü konumundadır. Karşılaştırma yaptığınız zaman ürünümüzün X firmasında satılan tırnak içerisinde “merck nbase” ile arasında bir farklılık olduğunu düşünüyorsanız, bu durum diğer firmanın üretimi ile alakalı bir durumdur.

Safir Kimya’da yapılan merck base üretimi her zaman aynı standartta olmuştur ve her zaman aynı standartta kalmaya devam edecektir.  Firmamız daha fazla para kazanabilmek için insanların sağlığını tehlikeye atabilecek ucuz numaralara asla başvurmamıştır ve gelecekte de başvurmayacaktır.

Not: Ürün, aromasız bir şekilde sek tüketmeye uygundur. Böyle bir arayışınız var ise, Merck Nbase sizin için doğru ürün olabilir. Mutlaka denemelisiniz.

Saklama Koşulları:

Firmamızdan satın almış olduğunuz ürünleri, oda sıcaklığında veya daha soğuk bir ortamda, güneş görmeyecek şekilde ve hayvanların da ya küçük çocukların ulaşamayacağı şekilde saklayınız. Ürünler uygun koşullarda ve kapağı açılmadığı taktirde 1 sene boyunca muhafaza edilebilir. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına kapağı açık bir şekilde uzun süredir bekleyen ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. (Herhangi bir yan etki durumunda, hiç beklemeden profesyonel bir sağlık desteği almayı ihmal etmeyiniz.) Tüm bu saklama tavsiyeleri bütün ürünlerimizde geçerli olduğu gibi merck nbase ürünümüzde de geçerlidir.

Safir Kimya olarak sektördeki diğer firmalardan bizi ayıran noktalar şunlardır:

Safir Kimya gıda ve kimya sektörlerinde resmi bir üretici ve ithalatçıdır. Depolamada ve üretimde kullanılan tüm ekipman ve malzemeler gıda ile temasa uygunluk sertifikasına sahiptir ve laboratuvarlarımız üretim için bütün şartları kapsamaktadır. Siparişlerin tamamı faturalandırılarak kayıt altına alınmaktadır. Ürünlerimiz ve firmamız düzensiz ve haber verilmeksizin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Safir Kimya bünyesinde yapılan bütün üretim ve depolama faaliyetleri Türk Gıda Kodeksi ‘ne ve “Gıda Hijyen Yönetmeliği’ne uygundur. Aklınıza takılan herhangi bir sorun varsa, bizlere WhatsApp hattımız aracılığıyla dilediğiniz saatte ulaşabilir ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızdan dilediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Not: Nbaselerimiz, en iyi sonucu her zaman Safir Kimya aromaları ile vermektedir. Bu sebepten dolayı nbaselerimizi özellikle Safir Kimya ürünleri ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Aroma seçimleriniz için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz:

[ mix aroma ] [ tfa aroma ] [ capella aroma ] [ flavour art aroma ] [ cuttwood boss reserve ] [ zıkkım calipter cow ]
[ five pawns castle long ] [ dinner lady lemon tart ] [ vampire vape heisenberg ] [ halo tribeca ]

Safir Kimya Hakkında:

Safir Kimya 2011 yılında, İzmir’in Konak ilçesinde tamamen %100 yerli sermaye ile kurulmuş kimyasal üretimi ve tedariği alanında 10 senedir kesintisiz ve resmi olarak hizmet vermekte olan bir firmadır. 2011 yılında 14 kişilik ekiple ve 1 laboratuvar ile çalışma hayatına başlayan firmamız, günümüzde faaliyetlerine alanında uzman ve deneyimli 33 kişilik ekip üyesi ve 4 laboratuvar ile sektördeki faaliyetlerine her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir.

Firmamız geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sektörel eksiklikleri iyi analiz edip sorunlara çözüm üreten, müşteri odaklı firma mottosundan vazgeçmeyerek, var olan kalite algılarını tamamen yıkıp yeniden inşaa eden hizmet kalitesini korumaya devam edecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Merck Nbase | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Önemli Not: Bu yazıda sertlik değeri ile alakalı bir bilgilendirme yer almamaktadır. Sertlik değeri kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen bir faktör olduğu için bu konuda herhangi bir yorum yapmamız mümkün değildir. Örneğin 6 mg sertlik değeri bir başkası için oldukça hafif gelebilirken, size çok ağır gelebilir. Hangi değeri almanız gerektiğini bilmiyorsanız, bir kaç farklı sertlik değerinden düşük miktarda satın alıp deneme yaparak, size hitap eden değeri bulabilirsiniz.

Ürün alımı yaparken, değerlerin piyasada yer alan diğer ürünler ile kıyaslanmaması gerekmektedir. Deneyimlediğiniz ürünler yanıltıcı değerler ile servis ediliyor olabilir, asitlik & pH düzenleyiciler, çeşitli efektörler ya da sertlik arttırıcı asitler içeriyor olabilir. Bu tarz bir durumu kullanım esnasında fark etmeniz mümkün değildir. Safir Kimya, ne aromalarına ne de nbaselerine herhangi üçüncü parti bir kimyasal ilavesi ya da seyreltme işlemi yapmamaktadır. Bu yüzden deneyiminiz diğer ürünlere kıyasla farklılık gösterebilir. Yüklü miktarda satın alım yapmadan önce, ürünleri düşük hacim oranlarıyla satın alarak deneme yapmanız en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.


Freebase Nbase Sertlik Tablosu:

Freebase Mg Değeri Kullanım Tipi Sertlik Koku Oranı
0 MG DL - -
2 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
3 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
4 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
5 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
6 MG DL Düşük Düşük
9 MG MTL Orta Orta
12 MG MTL Orta-Yüksek Orta-Yüksek
15 MG MTL Yüksek Yüksek
18 MG MTL Yüksek-Çok Yüksek Yüksek-Çok Yüksek
24 MG MTL Çok Yüksek Çok Yüksek
36 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
48 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
100 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz

Freebase ürünler için kullanmaya uygun, üst sınır değeri 24 MG'dir. (Bu, en sert ve en ağır değerdir.) 36, 48 ve 100 MG sertlik değerleri, doğrudan kullanmak için uygun değildir. Bu özel değerler, seyreltme ve sertlik ayarlama işlemlerini kendi yapmak isteyen tecrübeli kullanıcılar için üretilmektedir. Belirtilen koku seviyeleri sertliği sağlayan kimyasaldan gelmektedir. Bahsi geçen kimyasal, kendisine has keskin bir kokuya sahiptir ve sertlik derecesi (miktarı) arttıkça hissedilebilir koku seviyesi de beraberinde yükselmektedir. Koku oranı, yüksek kalite ve yüksek saflıktaki bileşenlerde daha az miktardadır. Bu koku, kullanım esnasında ya da karışım hazırlandığında hissedilmemektedir.

 

Websitemizde, nbaseler için şuanda satın alabileceğiniz 7 farklı VG/PG oranı bulunmaktadır. Aşağıdaki kılavuz bilgiler, VG/PG oran seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

VG/PG oranı seçerken bilinmesi gereken en önemli nokta propilen glikol'ün karışımlarda ve nbaselerde nasıl bir etki yarattığıdır:

1- Propilen glikol karışımların akışkanlığını arttırmaktadır. (Viskozite düşürücüdür.)
2- Baselerdeki propilen glikol miktarı arttıkça, basenin sertliği ve yakıcı etkisi yükselmektedir.
3- Propilen glikol miktarı arttıkça aroma hissiyatı ve alkol kokusu/tadı artmaktadır.
4- Propilen glikol alerji ve hassasiyet yapmaya uygun bir kimyasaldır. Çoğu kişinin propilen glikole hassasiyeti bulunmaktadır.


Önemli Not: Propilen glikol için tavsiye edilen en yüksek kullanım oranı %50'dir. Aromalar PG tabanlıdır ve karışımlara ilave PG olarak eklenmektedir. (Basitçe ifade etmek gerekirse, %20 aroma kullanımı, karışıma ilave %20 PG olarak yansımaktadır.) Nbase seçimlerinizde bunu göz önüne almalısınız. Safir Kimya, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Örneğin: %60VG - %40 PG bir baseyi, %20 aroma ile ya da %50VG - %50PG bir baseyi %10-%20 aroma ile kullanmak istiyorsanız, sorumluluk tarafınıza aittir. Bu değerler oldukça nadir ve istisna değerlerdir ve tüm kullanıcılara hitap etmemektedir. Bu yüzden sadece tecrübeli kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. Bilginize arz ederiz.


İlk defa alım yapıyorsanız ve ne alacağınız konusunda net bir bilginiz bulunmuyorsa yüksek vg oranlı base seçeneklerine yönelmeniz olabilecek en doğru karardır. Seçeneklerin arasında yer alan yüksek vg oranlı karışımlar %100 VG, %90VG - 10PG ve %80VG - %20 PG gibi oranlar alabileceğiniz en iyi ve risksiz seçeneklerdir. Bu seçenekler, kullanıcı pörtföyünün %95'ine hitap etmektedir. Safir Kimya olarak, kullanıcılarımıza en yüksek %80VG - %20 PG oranlarını tavsiye etmekteyiz.%80VG - %20PG'lik bir baz malzeme, üzerine %20 aroma eklendiği zaman %60 VG - %40PG oranlarına yükselecektir. Bu da hemen hemen her türlü ekipman ve kullanım amacı için fazlasıyla yeterlidir. (Üst sınıra yakın bir değer olduğunu unutmayınız.) Yakıcılığın/sertliğin daha az olmasını istediğiniz durumlarda %100VG ya da %90VG - %10 PG gibi oranlara yönelebilirsiniz.


VG/PG Oran-Etki Tablosu:

VG/PG Oranı Akışkanlık Seviyesi Sertlik/Yakıcılık Aroma Hissiyatı Aroma ile kullanılabilir mi?
%100 VG Çok Düşük Çok Düşük Çok Düşük Evet
%90 VG - %10 PG Düşük Düşük Düşük Evet
%80 VG - %20 PG Orta Orta Orta Evet
%70 VG - %30 PG Orta-Yüksek Orta-Yüksek Orta-Yüksek Maksimum %20
%60 VG - %40 PG Yüksek Yüksek Yüksek Maksimum %10
%50 VG - %50 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Çok Yüksek Aroma ile kullanılamaz.
%100 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Seyreltme işlemleri içindir. Seyreltme işlemleri içindir.

Merck Nbase (3M Premium) için 210 değerlendirme

 1. Kaplan avatarı

  Kaplan

  Firma ilgili kaliteli ürün uygun fiyat hızlı teslimat ve hediye için ayrıca teşekkürler daha söylenecek ne kaldı bu sebeblerden dolayı tercihim safir kimya bundan böyle

 2. Nilüfer Şenyiğit avatarı

  Nilüfer Şenyiğit

  Hızlı teslimat ve hediye ve yardımcı aparatlar için çok teşekkürler. Sabırsız davranıp 1 gün demlenen ürününüzü vzl’a doldurduk. Gayet hoşumuza gitti. Orijinal gelen vzl’un içinde ki aroma çok baskın ve her çekimde sanki reçel yiyormuşum hissi uyandırıyordu. Ürününüz tam demlenmeden bile gayet iyi. Herkese tavsiye ederim.

 3. Kubilay Kaya avatarı

  Kubilay Kaya

  müşteriye İlgili alakalı bir firma teşekkürler. kargo çok hızlıydı 1 günde ulaştı elime. hediye için teşekkür .

 4. Murat Bilgiç avatarı

  Murat Bilgiç

  Öncelikle fiyat çok uygun. Merc Nbase 12mg bana hafif geldi. Yani çok yumuşak, bana hitap etmedi. Ama kokusuz ve tatsız yapıda. Kişiden kişiye değişebilir. Aynı siparişimde Neptun Wilmar 12mg aldığım ürün beni doyurabildi. Teşekkürler.

 5. MhtGvn avatarı

  MhtGvn

  Sipariş ettim birkaç aroma ile 1 günde geldi gayet ilgili hızlı kargolama kuracağım inşallah tutar memnun kaldım

 6. Kubilay Kaya avatarı

  Kubilay Kaya

  Vurum için pg vg ne olmalı

  • Safir Kimya Destek avatarı

   Safir Kimya Destek

   Merhabalar,

   Aroma ile kullanacaksanız %70-30, aromasız kullanacaksanız %60-40 ya da %50-50 tercih edebilirsiniz. Bilginize arz eder, keyifli alışverişler dileriz.

 7. Dazshy avatarı

  Dazshy

  100ml nbase ile 30ml 4 şişe çok rahat doluyor yanında gönderdikleri hediye likiti nasıl doldurcam diye şüpheliydim fakat çok iyi oldu %60 %40

 8. Suleyman Yesilbas avatarı

  Suleyman Yesilbas

  Yorumları dikkate alarak satın aldım, 500 ml, 80-20, 12 mg lık sipariş verdim, ürün bir gün sonra elime geçti, paketleme iyiydi ancak yorumlarda yazdığı gibi yanında bir hediye gelmedi, sek olarak denedim çok güzel ve kokusu yok, araomalı olarak hazırladım henüz denemedim , sertlik oranı 12 lık gayet iyi sek olarakda kullanılabiliyor, tavsiyem 80-20 12 mg dır

  • Safir Kimya Destek avatarı

   Safir Kimya Destek

   Merhabalar Süleyman Bey,

   Güzel yorumunuz ve ürünle alakalı deneyimini aktardığınız için teşekkür ederiz. Hediye aroma ve yardımcı yan malzemeler, siparişiniz aroma içerdiği zaman eklenmekte. Sadece nbase sipariş edildiği taktirde ne yazık ki hediye aroma eklenmiyor.

   Bilginize arz eder, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 9. Sifet06 avatarı

  Sifet06

  Siparişimde Salt nbase yerine yanlışlıkla nbase vermiştim. Siparişim hemen iptal edilip, yeni siparişim 1 gün içinde elime ulaştırıldı. Müşteri memnuniyeti açısından 10 tam puan verebilirim. Siparişimle gönderilen hediye ve yardımcı malzemeler için de teşekkür ederim.
  Ayrıca bir sorum olacaktı. Merc markasının salt nbase çeşidi var mı? Varsa onu da satışa sunarsanız sevinirim.

  • Safir Kimya Destek avatarı

   Safir Kimya Destek

   Merhabalar,

   Merck markasının herhangi bir salt üretimi bulunmamaktadır. Merck salt base sadece Merck – Merck – Chemnovatic şeklinde bir kombinasyon ile yapılabilmektedir. Benzer bir kombinasyonu en kısa sürede biz de satışa açmış olacağız.

   Bilginize arz eder, keyifli alışverişler dileriz.

 10. Muhammet Ali Akbulut avatarı

  Muhammet Ali Akbulut

  80/20 750ml aldım . demlenme süresinde. ancak kokusuz ve kıvamı çok iyi. ayrıca gece 12de attığım mesaja bile cevap verildi. ilgilerinden ve hediyelerinden dolayı teşekkürler

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir