İndirim!

Neptun Gold Nbase

60,323.282,24

-36%
 • VG Markası: Wilmar VG
 • PG Markası: Basf PG
 • N Markası: Chemnovatic

Aroma ile kullanılacak ürünlerde VG/PG oranı için firma olarak tavsiyemiz standart şekilde %80VG – %20PG’dir. Soğuk bir iklimde ikamet ediyorsanız bu oranı %70VG – %30 PG olarak da tercih edebilirsiniz.

 

⚠️%50VG – %50PG aroma ile kullanmaya uygun bir oran değildir. Bu şekilde hazırlanan bir karışımın PG değeri tavsiye edilen kullanılabilir PG sınırlarını aşmaktadır. Firmamız, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Hangi Oranı Seçmeliyim?
(63 müşteri değerlendirmesi)
wws Safir Kimya / Satış Öncesi Destek Karar veremediniz mi? Bize yazın!
 • Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir.
 • Hafta içi saat 14.00’a kadar vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoda!
 • 1100 lira ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!
Güvenli ve Hızlı Ödeme!

internette güvenli alışveriş

 

Safir Kimya bünyesinde üretilen Neptun serisi nbaseler için hazırlanmış bilgi kılavuzu.

Neptun Nbase Logo

 Fiyat/Performans Canavarı Neptun Gold Nbase

Dilediğiniz hacim, sertlik ve vg/pg oranlarında satın alabileceğiniz, orijinal ve faturalı Wilmar, Basf ve Chemnovatic bileşenleriyle hazırlanmış bir nbasedir. Sürekli olarak denetlenmekte olan laboratuvarlarımızda, Safir Kimya güvencesiyle üretilmektedir. Safir Kimya bünyesinde yer alan hiçbir ürün bekletilmiş, bayat bir şekilde tarafınıza gönderilmemektedir. Ürünleriniz, siparişiniz üzerine aynı gün içerisinde ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve ağzı mühürlenerek tarafınıza kargolanmaktadır.

Neptun Gold Edition Hakkında

Neptun serisi ürünler, Safir Kimya mixolojistleri tarafından aylar boyunca süren ve farklı markalarla yapılan uzun denemeler sonucunda oluşturulmuş tamamen özgün bir nbase serisidir. Serinin popüler ve kıymetli üyesi Gold Edition, cep yakmayan ve bütçe dostu bir nbase olmasına rağmen, rakiplerinin aksine içeriğinde bileşen olarak problemli bir ürün/marka barındırmaz ve fiyat/performans bakımından Türkiye piyasasındaki sınıfının en kaliteli ve en başarılı ürünüdür. Neptun Gold Edition, tamamen kokusuz ve renksiz bir nbasedir. Safir Kimya olarak, Neptun Gold Editionu ısrarla denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kullanılan Bileşenler

Ürün içeriğinde kullanılan bileşenlerin tamamı helal ve kosher sertifikalarına sahip olup, minimum saflık seviyeleri %99.7’dir. Bitkisel Gliserin olarak Wilmar, Propilen Glikol olarak Basf ve N* olarak chemnovatic kullanılmaktadır. Tüm bu bileşenler Türkiye’de firmaların sertifikalarla yetkilendirmiş oldukları resmi distribütörlerden ambalajları/mühürleri kapalı olarak ve faturalı bir şekilde teslim alınmaktadır. Kapalı ve faturalı olarak teslim alınan işlenmemiş bu bileşenler, Safir Kimya laboratuvarlarında, sipariş verdiğiniz aynı gün içerisinde kimyagerlerimiz tarafından oldukça hassas bir çalışma sonucunda nbase haline getirilir ve şişesinin ağzı size ulaşıncaya kadar kimsenin ya da hiçbir şeyin temas etmemesi adına mühürlenerek tarafınıza kargolanır.

Not: Ürün, aromasız bir şekilde sek tüketmeye uygundur. Böyle bir arayışınız var ise, Neptune Gold Edition sizin için doğru ürün olabilir. Mutlaka denemelisiniz. Aroma seçimleriniz için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz:

[ mix aroma ] [ tfa aroma ] [ capella aroma ] [ flavour art aroma ] [ cuttwood boss reserve ] [ zıkkım calipter cow ]
[ five pawns castle long ] [ dinner lady lemon tart ] [ vampire vape heisenberg ] [ halo tribeca ]

Saklama Koşulları:

Firmamızdan satın almış olduğunuz ürünleri, oda sıcaklığında veya daha soğuk bir ortamda, güneş görmeyecek şekilde ve hayvanların da ya küçük çocukların ulaşamayacağı şekilde saklayınız. Ürünler uygun koşullarda ve kapağı açılmadığı taktirde 1 sene boyunca muhafaza edilebilir. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına kapağı açık bir şekilde uzun süredir bekleyen ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. (Herhangi bir yan etki durumunda, hiç beklemeden profesyonel bir sağlık desteği almayı ihmal etmeyiniz.) Tüm bu saklama tavsiyeleri bütün ürünlerimizde geçerli olduğu gibi Neptun Gold Nbase ürünümüzde de geçerlidir.

Safir Kimya olarak sektördeki diğer firmalardan bizi ayıran noktalar şunlardır:

Safir Kimya gıda ve kimya sektörlerinde resmi bir üretici ve ithalatçıdır. Depolamada ve üretimde kullanılan tüm ekipman ve malzemeler gıda ile temasa uygunluk sertifikasına sahiptir ve laboratuvarlarımız üretim için bütün şartları kapsamaktadır. Siparişlerin tamamı faturalandırılarak kayıt altına alınmaktadır. Ürünlerimiz ve firmamız düzensiz ve haber verilmeksizin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Safir Kimya bünyesinde yapılan bütün üretim ve depolama faaliyetleri Türk Gıda Kodeksi ‘ne ve “Gıda Hijyen Yönetmeliği’ne uygundur. Aklınıza takılan herhangi bir sorun varsa, bizlere WhatsApp hattımız aracılığıyla dilediğiniz saatte ulaşabilir ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızdan dilediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Not: Nbaselerimiz, en iyi sonucu her zaman Safir Kimya aromaları ile vermektedir. Bu sebepten dolayı nbaselerimizi özellikle Safir Kimya ürünleri ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Safir Kimya Hakkında:

Safir Kimya 2011 yılında, İzmir’in Konak ilçesinde tamamen %100 yerli sermaye ile kurulmuş kimyasal üretimi ve tedariği alanında 10 senedir kesintisiz ve resmi olarak hizmet vermekte olan bir firmadır. 2011 yılında 14 kişilik ekiple ve 1 laboratuvar ile çalışma hayatına başlayan firmamız, günümüzde faaliyetlerine alanında uzman ve deneyimli 33 kişilik ekip üyesi ve 4 laboratuvar ile sektördeki faaliyetlerine her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir.

Firmamız geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sektörel eksiklikleri iyi analiz edip sorunlara çözüm üreten, müşteri odaklı firma mottosundan vazgeçmeyerek, var olan kalite algılarını tamamen yıkıp yeniden inşaa eden hizmet kalitesini korumaya devam edecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Neptun Gold Nbase | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Önemli Not: Bu yazıda sertlik değeri ile alakalı bir bilgilendirme yer almamaktadır. Sertlik değeri kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen bir faktör olduğu için bu konuda herhangi bir yorum yapmamız mümkün değildir. Örneğin 6 mg sertlik değeri bir başkası için oldukça hafif gelebilirken, size çok ağır gelebilir. Hangi değeri almanız gerektiğini bilmiyorsanız, bir kaç farklı sertlik değerinden düşük miktarda satın alıp deneme yaparak, size hitap eden değeri bulabilirsiniz.

Ürün alımı yaparken, değerlerin piyasada yer alan diğer ürünler ile kıyaslanmaması gerekmektedir. Deneyimlediğiniz ürünler yanıltıcı değerler ile servis ediliyor olabilir, asitlik & pH düzenleyiciler, çeşitli efektörler ya da sertlik arttırıcı asitler içeriyor olabilir. Bu tarz bir durumu kullanım esnasında fark etmeniz mümkün değildir. Safir Kimya, ne aromalarına ne de nbaselerine herhangi üçüncü parti bir kimyasal ilavesi ya da seyreltme işlemi yapmamaktadır. Bu yüzden deneyiminiz diğer ürünlere kıyasla farklılık gösterebilir. Yüklü miktarda satın alım yapmadan önce, ürünleri düşük hacim oranlarıyla satın alarak deneme yapmanız en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.


Freebase Nbase Sertlik Tablosu:

Freebase Mg Değeri Kullanım Tipi Sertlik Koku Oranı
0 MG DL - -
2 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
3 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
4 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
5 MG DL Çok Düşük Çok Düşük
6 MG DL Düşük Düşük
9 MG MTL Orta Orta
12 MG MTL Orta-Yüksek Orta-Yüksek
15 MG MTL Yüksek Yüksek
18 MG MTL Yüksek-Çok Yüksek Yüksek-Çok Yüksek
24 MG MTL Çok Yüksek Çok Yüksek
36 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
48 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz
100 MG ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz ❌ Kullanılamaz

Freebase ürünler için kullanmaya uygun, üst sınır değeri 24 MG'dir. (Bu, en sert ve en ağır değerdir.) 36, 48 ve 100 MG sertlik değerleri, doğrudan kullanmak için uygun değildir. Bu özel değerler, seyreltme ve sertlik ayarlama işlemlerini kendi yapmak isteyen tecrübeli kullanıcılar için üretilmektedir. Belirtilen koku seviyeleri sertliği sağlayan kimyasaldan gelmektedir. Bahsi geçen kimyasal, kendisine has keskin bir kokuya sahiptir ve sertlik derecesi (miktarı) arttıkça hissedilebilir koku seviyesi de beraberinde yükselmektedir. Koku oranı, yüksek kalite ve yüksek saflıktaki bileşenlerde daha az miktardadır. Bu koku, kullanım esnasında ya da karışım hazırlandığında hissedilmemektedir.

 

Websitemizde, nbaseler için şuanda satın alabileceğiniz 7 farklı VG/PG oranı bulunmaktadır. Aşağıdaki kılavuz bilgiler, VG/PG oran seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

VG/PG oranı seçerken bilinmesi gereken en önemli nokta propilen glikol'ün karışımlarda ve nbaselerde nasıl bir etki yarattığıdır:

1- Propilen glikol karışımların akışkanlığını arttırmaktadır. (Viskozite düşürücüdür.)
2- Baselerdeki propilen glikol miktarı arttıkça, basenin sertliği ve yakıcı etkisi yükselmektedir.
3- Propilen glikol miktarı arttıkça aroma hissiyatı ve alkol kokusu/tadı artmaktadır.
4- Propilen glikol alerji ve hassasiyet yapmaya uygun bir kimyasaldır. Çoğu kişinin propilen glikole hassasiyeti bulunmaktadır.


Önemli Not: Propilen glikol için tavsiye edilen en yüksek kullanım oranı %50'dir. Aromalar PG tabanlıdır ve karışımlara ilave PG olarak eklenmektedir. (Basitçe ifade etmek gerekirse, %20 aroma kullanımı, karışıma ilave %20 PG olarak yansımaktadır.) Nbase seçimlerinizde bunu göz önüne almalısınız. Safir Kimya, PG oranının %50 üzerine çıkarıldığı durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Örneğin: %60VG - %40 PG bir baseyi, %20 aroma ile ya da %50VG - %50PG bir baseyi %10-%20 aroma ile kullanmak istiyorsanız, sorumluluk tarafınıza aittir. Bu değerler oldukça nadir ve istisna değerlerdir ve tüm kullanıcılara hitap etmemektedir. Bu yüzden sadece tecrübeli kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. Bilginize arz ederiz.


İlk defa alım yapıyorsanız ve ne alacağınız konusunda net bir bilginiz bulunmuyorsa yüksek vg oranlı base seçeneklerine yönelmeniz olabilecek en doğru karardır. Seçeneklerin arasında yer alan yüksek vg oranlı karışımlar %100 VG, %90VG - 10PG ve %80VG - %20 PG gibi oranlar alabileceğiniz en iyi ve risksiz seçeneklerdir. Bu seçenekler, kullanıcı pörtföyünün %95'ine hitap etmektedir. Safir Kimya olarak, kullanıcılarımıza en yüksek %80VG - %20 PG oranlarını tavsiye etmekteyiz.%80VG - %20PG'lik bir baz malzeme, üzerine %20 aroma eklendiği zaman %60 VG - %40PG oranlarına yükselecektir. Bu da hemen hemen her türlü ekipman ve kullanım amacı için fazlasıyla yeterlidir. (Üst sınıra yakın bir değer olduğunu unutmayınız.) Yakıcılığın/sertliğin daha az olmasını istediğiniz durumlarda %100VG ya da %90VG - %10 PG gibi oranlara yönelebilirsiniz.


VG/PG Oran-Etki Tablosu:

VG/PG Oranı Akışkanlık Seviyesi Sertlik/Yakıcılık Aroma Hissiyatı Aroma ile kullanılabilir mi?
%100 VG Çok Düşük Çok Düşük Çok Düşük Evet
%90 VG - %10 PG Düşük Düşük Düşük Evet
%80 VG - %20 PG Orta Orta Orta Evet
%70 VG - %30 PG Orta-Yüksek Orta-Yüksek Orta-Yüksek Maksimum %20
%60 VG - %40 PG Yüksek Yüksek Yüksek Maksimum %10
%50 VG - %50 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Çok Yüksek Aroma ile kullanılamaz.
%100 PG Çok Yüksek Çok Yüksek Seyreltme işlemleri içindir. Seyreltme işlemleri içindir.

Neptun Gold Nbase için 63 değerlendirme

 1. balcium avatarı

  balcium

  İlk kez evyapa başlayacağım için bu siteden aldım ilk başta bi korku vardı oksitleme olur mu içilmez bir şey gelir mi diye ama bu fiyata göre güzel tatmin edici fiyat performans ürünü geldi memnunum 500ml lik almıştım korkudan, bi sonrakine 2 litre :))

 2. kanasci03 avatarı

  kanasci03

  2 litrelik siparişim elime ulaştı teşekkür ederim önceden de 2 litre 3M almıştım bitti birde bu versiyonu denemek istedim.

 3. baki gemici avatarı

  baki gemici

  neptun alırken çekimserdim ama şimdi denedim şiddetle tavsiye ediyorum merck nbase ile farkı yok boşuna fazla para ödemeyin gönül rahatlığıyla alınabilir bundan sonra hep neptun sipariş vereceğim İNŞALLAH

 4. baki gemici avatarı

  baki gemici

  neptun alırken tereddüt etmiştim denedim çok güzel fazla para ödemeye gerek yok bundan sonra neptun sipariş vereceğim TAVSİYE EDERİM

 5. Onur Karagoz avatarı

  Onur Karagoz

  Kullanımı çok iyi tercihlerime eklediğim nbase

 6. Ferhat Başer avatarı

  Ferhat Başer

  Dört yıldır kullanırım gayet memnunum çok güzel safir kullanmadigim nbs kalmadı gayet güzel tavsiye ederim

 7. Uğur Bayram avatarı

  Uğur Bayram

  Öncelikle kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum nbase tek kelimeyle şahsen bana göre muhteşem sek tüketimi süper denemek isteyenler küçük başlangıçlar alabilirler tavsiye ederim ayrıca hediyeler için teşekkür ediyorum bol kazançlar diliyorum

 8. captainwolf avatarı

  captainwolf

  hediyelerle birlikte mükemmel hizmet

 9. Behrouz Ranjbar avatarı

  Behrouz Ranjbar

  Her şey mükemmel, teşekkürler

 10. Ersin Balum avatarı

  Ersin Balum

  Daha önce merc kullanıyordum, denemek için aldım gayet güzel, yumuşak. Hediye dıy kit için çok teşekkür ederim.

 11. Egecan Guler avatarı

  Egecan Guler

  ilk günden dıy kitlerle deneme yaptım tadı gayet iyi bekletip tekrar tadım testi yapıcam

 12. UTKU ABLAK avatarı

  UTKU ABLAK

  MTL kullanımda vurumu için bunu tavsiye ettiler demlemeler başladı merakla bekliyorum sonucu 🙂

 13. Murat Bilgiç avatarı

  Murat Bilgiç

  Ürün 100 ml deneme amaçlı aldım. Chem N. sert nikotin olarak bilinir. 12mg çok iyi geldi. Wilmar ise çok da şekerli değil tam kıvamında. Şimdi 250ml devam. Teşekkürler.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir