Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma 10.00-16.00

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

en kaliteli nbase - 2

En Kaliteli Nbase Hangisidir?

Safir Kimya Gözünden En Kaliteli Nbase:

Bir başka blog yazısından tekrardan merhabalar değerli Safir Kimya müşterileri. Bu yazımızın konusu “en kaliteli nbase hangisidir?” olacak. Gördüğünüz gibi konu fazlasıyla çetrefilli ve üzerinde kesin yargılara varmak oldukça zor. Buhar Dünyasında “en iyi”, “en doğru” veya “en kaliteli” gibi kesin sonuçlara varmak mümkün değil, çünkü hepimiz birbirimizden farklıyız ve hepimizin hoşuna giden şeyler oldukça farklı.

Yani biz “elmayı seviyoruz diye elma en iyi meyvedir ya da “elma en kaliteli meyvedir” diye bir şey söyleyemeyiz değil mi? (Kime göre, neye göre?)

İşte buhar Dünyasındaki ürünler için de tırnak içerisinde “en iyi/en kaliteli” gibi söylemler de bu şekilde altı boş kalmaktadır. Peki bu durumda ne yapacağız, nasıl bir yol izleyeceğiz? Gelin hep birlikte bu konuyu “en kaliteli nbase” özelinde bir miktar daha detaylandıralım.

Öncelikle hızlıca bir kaç kavramın üzerinden geçelim ki, en kaliteli nbaseyi aradığımız bu mini yolculukta yeni başlayanlar işlediğimiz konuyu anlamakta güçlük çekmesinler.

Nbase Nedir? Yenir mi?

E-sıvıları oluşturan temelde 2 bileşen vardır. Bu bileşenlerden ilki nbase, ikincisi ise aromalardır. Nbase e-sıvıdaki buharı oluşturan (aynı zamanda doğal olarak n* tatminiyeti ve boğaz vurumunu oluşturmakta/belirlemektedir.) bileşen, aromalar ise bu buharı lezzetlendiren bileşendir.

Nbase ise kendi içerisinde 3 bileşenin karışımından oluşmaktadır. Bu bileşenler sırasıyla; bitkisel gliserin (vg), propilen glikol (pg) ve terapik amaçla kullanılan n*****dir.

Bir nbasenin kalitesini belirleyen temel unsurlar ise, nbaseyi oluşturan bu 3 bileşenin ne kadar saf ve kaliteli olduğudur. Bu bileşenlerden bir tanesi bile düşük kalitede olursa, karışıma dahil olduğu zaman diğer bileşenlerin kalitesini de aşağıya çekeceğinden dolayı üç bileşende mümkün olduğunca yüksek kalitede olmalıdır.

Bu durumu kabaca  yüksek kaliteli bir zeytinyağını, düşük kalitedeki merdiven altı üretim bir zeytinyağı ile karıştırmak gibi düşünebilirsiniz. İki ürünün birbirleriyle karışımından ortaya çıkan ürün ne kadar kaliteli, ne kadar sağlıklı olabilir? Dolayısıyla amacımız en kaliteli nbaseyi bulabilmek ise,aramalarımızı yaparken bu örneği aklınızdan çıkarmamalısınız.

en kaliteli nbase

Peki bir bileşenin kaliteli olup-olmadığını nasıl anlayabiliriz?

İlk olarak bakmamız ve incelememiz gereken, her kimyasal ürünün sahip olduğu “MSDS” (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS – Material Safety Data Sheet) adlı belgeyi baştan sonra incelememiz gereklidir.

Peki bu malzeme güvenlik bilgi formu (MSDS) nedir?

Bir güvenlik bilgi formu) herhangi bir kimyasal ya da ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi sağlayan teknik bir rapordur. Malzeme hakkında çevresel ve diğer potansiyel zararlar hakkında bilgi almak ve güvenlik önlemlerine dair tavsiye edinmek için kullanmaktadır.

Bu raporun içerisinde aklınıza gelebilecek hemen her bilgi yer almaktadır. Buhar Dünyasında bizi ilgilendiren  tarafları ise malzemenin yanma sıcaklığı ve saflık derecesidir. Nbasemiz için bir bileşen alırken her şeyden önce ilk olarak malzemenin saflık derecesine ardındansa yanma derecesine bakmalıyız.

Peki saflık derecesi ve yanma sıcaklığı neden bu kadar önemli?

Saflık Değeri:

İsterseniz ilk olarak, saflık meselesini ele alalım. Bir ürünün saflık yüzdesi ne kadar yüksekse içindeki yabancı madde miktarı o kadar az demektir. Örnek vermek gerekiyorsa, saflığı %90 olan bir kimyasal, içeriğinde %10 oranında başka bir malzeme barındırıyor demektir.

Buhar Dünyasında kullanılan e-sıvı malzemelerini soluduğumuzdan dolayı, kullandığımız malzemelerin saflık değerlerinin mümkün olduğunca yüksek olmasına dikkat etmeli ve ciğerlerimize yabancı malzemeler almamalı / alıyorsak bile insan sağlığı açısından zarar teşkil etmeyecek kadar almalıyız. Sektörde genel olarak kullanılan ve tavsiye edilen minimum saflık değeri %97-99 civarındadır.

Yanma Sıcaklığı:

E-sıvı yapımındaki malzemeleri, buharlaştırıcılara doldurduğumuz zaman istediğimiz şey adından da anlaşıldığı üzere o malzemeleri buharlaştırmaktır, yakmak değil. Bir malzeme yandığı zaman, kimyasal olarak benliğini kaybeder ve tepkime sonucunda yan ürünlerin oluşumuna sebep olur. (Bu yan ürünlerçoğu zaman sağlık açısından sıkıntılıdır. Örneğin bir kâğıt yandığı zaman, kömüre/küle dönüşür ve yanarken ortaya solunması tehlikeli olan bir toksik duman açığa çıkar.)

Bu yüzden e-sıvı yapımında kullandığımız bileşenlerin yanma sıcaklıklarının olabildiğince yüksek olmasına dikkat etmeli, sıcaklık altında kimyasal yapısı bozulabilecek uygun olmayan bileşenleri kullanmamalıyız.

Maddenin kaç derecede yandığı ve saflık derecesinin kaç olduğu MSDS raporlarında her zaman yer almaktadır.

Yukarıdaki 2 kriteri sağlayan hemen hemen her gliserin, propilen glikol ve terapik n*, e-sıvı yapımında gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Nbase satın alacağınız zaman, firmanın basesinde kullandığı bileşenleri kendi çapınızda yapacağınız ufak bir araştırma sayesinde kaliteli olup olmadıklarını öğrenebilir ve bu sayede de nbasenin kalitesi hakkında da genel bir fikir edinebilirsiniz. (Elbette bu durum firmanın daha fazla para kazanabilmek için saçma sapan işlere başvurmayıp, işini düzgün yaptığı bir senaryoda geçerli olur.)

Bu kriterlerin sağlayıp, bunların arasından sizi en kaliteli nbaseye götürecek faktör ise kimyasalı ve nbaseyi üreten firmaların ne kadar kurumsal, işlerine özen gösteren firmalar olduğu belirleyecektir.

Genel olarak ismini gördüğünüz anda kendinizi güvende hissedebileceğiniz, öne çıkan firmaların listesi aşağıdaki gibidir;

  • Merck (VG, PG, N*) / Sigma Aldrich (VG)
  • Carlo Erba ( VG)
  • Nicselect (N*)
  • Nude (N*)
  • Chemnovatic (VG, PG, N*)
  • Wilmar (VG)
  • Basf (PG)
  • SteamOk(N*)

Bu firmalar, kimya sektöründe oldukça güvenilen ve malzemeleri sevilerek tüketilen firmalardır. Tamamı devasa çapta üretim yapan bu firmalar, günümüzde +150 ülkede satış yapmakta ve çeşitli sektörlere kimyasal temin etmektedir. Dolayısıyla, satın aldığınız yer kullandıkları kimyasallara dışarıdan herhangi bir müdahale yapmıyorsa yeterince güvenebileceğiniz, iyi markalardır diyebiliriz.

Bu konularda yeterince bilgi verdikten sonra, artık Safir Kimya tarafından tavsiye edilen en kaliteli nbaselere geçebiliriz.

İşte, sektörün mutfağından yıldız bir firmaya göre en kaliteli nbaseler;

Merck Nbase (Freebase)

Merck Nbase 3M Premium
Şuanda iç piyasada yer alan en kaliteli nbase, tartışmasız olarak merck nbasedir. (Freebase olarak) Merck, kimyasal sektöründeki en başarılı üretimi ve dağıtımı sağlayabilen bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki firmaların arasında yer alan en kıymetlilerden, kalitelilerden bir tanesidir. Üretimleri hemen hemen her zaman aynı standartta olup, Dünyanın bir çok farklı ülkesinde on binlerce çalışanıyla beraber sektördeki standartları her zaman ileriye taşıyan bir üretim şekilleri vardır. (Çok kısa bir zaman önce, kendileri gibi başka bir kimya devi olan Sigma-Aldrich firmasını da bünyelerine katmış bulunmaktalar.)

Dolayısıyla bir freebase kullanıcısıysanız, alabileceğiniz en saf, en kaliteli nbase kesinlikle merck nbasedir. (Piyasada yer alan bir çok firma gerçek merck nbase ürettiğini iddia etse de işin arkasındaki gerçek maalesef oldukça farklıdır. Yeterince deneyimli bir kullanıcı değilseniz bir nbasenin gerçekten merck olup olmadığını sadece tüketerek anlamanız imkansızdır. Bu yüzden alacağınız firmanın kalitesi ve güvenilirliği hayati öneme sahiptir.)

Şanslısınız ki, bu durumu Safir Kimya olarak sizin için kesin olarak çözmüş bulunuyoruz. Gerçek Merck kimyasallarıyla üretilmiş, saflığı yüksek merck nbasemizi gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Ürüne gitmek için lütfen linke tıklayın: merck nbase

Chemnovatic Salt Nbase

Chemnovatic Salt Nbase

Bir çok kişi tarafından chemnovatic bir Çin markası olarak biliniyor olsa da aslında Chemnovatic Polonya merkezli, 2 kafadar arkadaş tarafından kurulmuş bir kimyasal firmasıdır.

Salt N* kavramı, hayatımıza dahil olalı çok uzun bir süre geçmedi. Hala emeklemekte olan yeni bir sistem desek sanırım pek yanlış olmayacaktır. Şuanda buhar piyasasında n* tuzu üretimi yapan firma sayısı bir elin parmağını geçmemekte ve bu kısıtlı sayıdaki firmanın üretmiş olduğu n* tuzlarında tedarik sorunları yaşanmakta. Bu kısıtlı sayıdaki firmaların arasından en tutarlı ve stabil n* tuzu üretimini yapmakta olan firma Chemnovatic olduğundan dolayı “şuanda” salt nbase olarak alabileceğiniz en kaliteli nbase, Chemnovatic salt nbasedir. (Bu durum gelecekte salt n* üretiminin daha da yaygın hale gelmesiyle değişebilir ancak şuanki senaryo göz önüne alındığında Chemnovatic, salt n* sektöründe alternatifsiz konumdadır.)

Ürünü satın almak için lütfen tıklayınız: salt nbase

Evet değerli Safir Kimya müşterileri, “en kaliteli nbase hangisidir?” adlı yazımızın burada sonuna geliyoruz. Umuyoruz ki, bu yazı piyasada yer alan en kaliteli nbaseye ulaşma yolculuğunuzda bir miktar da olsa sizin için faydalı olabilmiştir. Bu ve buna benzer bir çok bilgilendirici yazımıza ulaşmak için, websitemizdeki dolaşım menüsünde yer alan “Blog” sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız!

Bir başka yazıda tekrar görüşünceye kadar, kendinize iyi bakın ve s**** kullanmaktan uzak durun. Keyifli buharlar dileriz!

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

En Kaliteli Nbase Hangisidir? | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Bir yanıt yazın
Önemli Uyarı: Ürünlerle alakalı değerlendirmelerinizi yaparken lütfen yorumlarınızı saygı ve sevgi çerçevesinde yapınız. Hakaret içerikli ve aşağılayıcı yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarınızda ürünü neden beğendiğinizi ya da neden beğenmediğinizi detaylıca açıklamanız hem bizlerin ürünleri geliştirerek daha iyi hale getirmemize olanak sağlayacak hem de satın alma niyetinde olan müşterilerimize önemli ölçüde faydası olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//
Müşteri hizmeti ekibimiz, sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda!
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?