Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma 10.00-16.00

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

nbase tavsiyeleri - 01

Altın Değerinde Nbase Tavsiyeleri!

Safir Kimyadan Altın Değerinde Nbase Tavsiyeleri!

Yeni bir blog yazısına hoşgeldiniz değerli Safir Kimya müşterileri! Umuyoruz ki hayatınızda her şey yolundadır ve ağzınıza s***** sürmüyorsunuzdur. Bugünki yazımızın konusu “nbase tavsiyeleri” olacak!

İyi bir nbase bulabilmenin ne kadar zor olduğunu emin olun birer buharcı olarak bizler de çok iyi biliyoruz. Telaşa gerek yok, Safir Kimya göreve hazır ve nazır durumda! Buhar Dünyasındaki en kaliteli nbaseleri sizler için bir araya derledik!

nbase tavsiyeleri - 02

Bir nbaseyi, kaliteli yapan kriterler nelerdir?

Nbase tavsiyelerine geçmeden önce, bir nbasenin kaliteli olması hangi kriterlere bağlıdır bilmeliyiz ki birazdan vereceğimiz nbase tavsiyeleri kafanızda herhangi bir soru işareti oluşturmadan tam manasıyla otursun.

1) Bir nbase, onu hazırlayan firma kadar kalitelidir.(İşte size altın değerinde bir nbase tavsiyesi!)

Bu cümle bir miktar kafanızı karıştırmış olabilir ama aslında kriterlerin arasındaki belkide en önemli olan bu maddedir. Nbasenizi satın aldığınız firma kendini para hırsına kaptırdıysa veya kimyasal hazırlamak için yeterli yetkinliğe ve ekipmanlara sahip değilse, satın aldığınız nbase ile elinize ulaşan nbase arasında o kadar fark olacaktır.

Şuanda piyasada yer alan bir çok aroma,nbase satan firma maalesef günü kurtarma çabasıyla ucuz hareketlere girişmiş durumdalar. Nbaselere satın alınan n**** oranı tam olarak konulmuyor (6 alındıysa 3-4 mg, 3 alındıysa 1 mg koyup gönderiyorlar gibi.), aromalar su ve pg ile seyreltiliyor hatta bazı firmalar gerçek ithal aroma satıyoruz diyerek Dünya çapındaki firmaların ürünlerinin sahtelerini kendi bünyelerinde hazırlayarak satışa sunuyorlar.

Bazı firmalar ise operasyonlarını sürdürebilmek için yeterli maddi imkanlara sahip oldukları halde kimyasal üretimi konusunda yeterli bilgiye sahip değiller. Çok kısa bir süre önce sektörde çok ünlü bir markanın kalibrasyonsuz pipetlerle nbase hazırladığına hep birlikte şahit olduk. İnsanlar nbaselerin olması gerekenden çok çok daha sert olduğunu, bir şeylerin yanlış olduğunu iddia etselerde firma kendisine toz kondurmuyor, “bizim ürünümüzde bir hata yok sorun sizde” diyerek bütün bu iddiaları geçiştiriyordu. Hatta firma daha ileriye giderek, kendilerine çamur atan müşterilerini tek tek “marka karalama” adı altında dava edeceğini bile söylemişti.

İşin sonunda ise anlaşıldı ki, üretimlerde kullanılan pipetlerin kalibrasyonları sorunlu ve insanlara satın alınan n***** oranından çok daha fazla n***** içeren ürünler gönderilmiş. (6 mg alan adama, 10-11 mg gönderilmiş gibi.) Bu sorunlu üretimleri satın alıp, herhangi bir zarar görmemiş insanların ne kadar şanslı olduklarından en ufak haberleri dahi yok, insanlar  n***** zehirlenmesinin eşiğinden dönmüşler.

Hal böyleyken birilerinden nbase tavsiyesi alacaksanız incelemeniz gereken, araştırmanız gereken ilk şey firmanın kalitesi ve yaptıkları işin ayarı. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken başka bir husus daha mevcut. İnsanların ağzı torba değil ki büzelim mentalitesinden yola çıkarak her söylenen şeye de inanmamamız ve kendi araştırmamızı kendimizin yapması gerekiyor.

Bunun en güzel örneği kesinlikle Safir Kimya, çeşitli sosyal mecralarda ve sitelerde firmamız, rakip firmalar tarafından sistematik olarak kötüleniyorlar ama söylenenlerin doğru olmadıklarını siz değerli müşterilerimiz oldukça iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla, söylenenlere kulak kabartmalı ancak körü körüne inanmamalıyız.

2)Nbase bileşenleri yüksek saflıkta olmalıdır ve bileşenlerin üretimden çıktığı ilk andan, üretime kadar geçen süreçte hiçbir şey ve hiç kimse ile temas etmesine müsade edilmemelidir.

Bir kimyasal maddenin saflığı ne kadar yüksekse, kimyasalın içeriğindeki yabancı madde miktarı o kadar az demektir. Yüksek saflık oranı, bir nbasenin olmazsa olmazı kriterlerden birisidir.

Nbase hazırlamada kullanılan bütün malzemeler solumaya uygundur. (Propilen glikol hakkında bazı tartışmalar mevcut ancak onu da zaten düşük miktarlarda kullanmaktayız.) Bu bileşenlerin saflık seviyeleri düşerse yani bileşenler kirlenerek kimyasal anlamda bir safsılığa sebep olunursa o bileşenin “solunabilirlik” kriteri de soru işaretleri barındırır hale gelir.

Bu maddeler doğrudan sağlığımıza etki ettikleri için soluduğumuz bileşenlerin temiz ve yapısal anlamda olması gereken bileşenler / maddeler barındırmadığından emin olmak zorundayız. Bahsedilen bu durumu sağlayan kriter ise bileşenin saflık derecesinin yüksek olmasından ve firmanın malzemeyi muhafaza etme şekline bağlıdır.

Saflığı yüksek bileşen konusunda seçeneklerimiz fazlasıyla yeterli ancak bileşeni dış etmenlerden koruyarak muhafaza edilme konusunda durum nedir?

Birazdan bahsedeceğimiz durumu anlattığımızda sizin de “aaa, bu anlatım yaşadığım şeyi 1’e 1 olarak tarif ediyor!” diyeceğinizden eminiz.

Daha önceden hiç birilerinden aldığınız nbase tavsiyesi sonucunda denediğiniz ünlü bir firmanın fiyat/performans kralı olarak tanımlanan nbasesi, n**** seviyesi problem yaratmayacak düzeyde olduğu halde boğazınızda anlamsız bir gıcıklanma, öksürtme, tıksırtma yaptı mı? 🙂

Eğer cevabınız evetse, maalesef nbaseniz bir toz yuvası!

Gliserin, yapısı ve kıvamı gereği adeta toz mıknatısı olan bir maddedir. Bir gliserinin ağzını 15 dakikalığına açık bırakmak dahi onu nbaselerde kullanılmayacak hale getirmektedir. (Gliserin üretim sürecinden çıktıktan sonra muhakkak ağzı mühürlü bir şekilde saklanmalı ve ağzı üretimden hemen önce, çok kısa bir süreliğine açılmalıdır.)

Bundan dolayı, gliserinle yapılan çalışmaların tamamı tozdan arındırılmış ve çift taraflı havalandırma ile kontrol edilen ortamlarda yapılmalıdır. Elbette ki bunu bilen ya da bildiği halde kurallara riayet eden firma sayısı bir elin parmağını geçer mi emin değiliz.

Bu konuyla alakalı olarak bilmeniz gereken en önemli şey, öksürmelerinizin ve tıksırmalarınızın durduk yere olmadığıdır. Çünkü ciğerlerinize toz dolduran bir nbase tüketiyorsunuz!

3)Maddiyat, sağlığınızdan önemli değildir. Ucuz etin yahnisi olmaz!

Buhar sektöründe kalite standartlarını belirleyen, uzun yıllardan beri devasa operasyonlarla üretim yapan kimya firmaları yer alıyorlar. Tercihlerinizi her zaman en iyisinden, en güvenilirlerden yana kullanın! Deyim yerindeyse, gözünüz kapalı olarak güvenebileceğiniz firmaların listesi aşağıdaki gibidir;

  • Merck (VG, PG, N*) / Sigma Aldrich (VG) [Sigma-Aldrich, kısa bir süre önce merck tarafından satın alındı. Dolayısıyla ikisi artık aynı marka diyebiliriz.]
  • Carlo Erba ( VG)
  • Nicselect (N*)
  • Nude (N*)
  • Chemnovatic (VG, PG, N*)
  • Wilmar (VG)
  • Basf (PG)
  • SteamOk(N*)

Peki, hangi nbaseyi tavsiye ediyorsunuz?

Aslına bakarsanız Safir Kimya bünyesinde üretilen ve önermediğimiz hiçbir nbasemiz bulunmuyor. Bütün ürünlerimizi uzun süren denemeler ve arge çalışmaları sonucunda oluşturduğumuz için tamamı bizim içimize sinen, olgunlaşmış ve oturaklı bir üretim sürecinin sonucunda ortaya çıkmış nbaseler.

Dolayısıyla websitemizde yer alan bütün nbaseleri tavsiye etmekten zerre çekinmiyoruz. Yine de illa bizim için bir liste yapın diyorsanız, sıralamamız şöyle olacaktır:

Ben fiyat/performanscıyım diyenlere özel: Neptun Gold Nbase

  Neptun Gold Nbase

 Kalite her şeyden önemlidir diyenlere özel: merck nbase
(***Yıldızlı nbase tavsiyesi***)

Merck Nbase 3M Premium

Podumla mutluyum, freebase aramam diyenlere özel: Chemnovatic salt nbase
(***Yıldızlı nbase tavsiyesi***)

Chemnovatic Salt Nbase

Evet, burada “Safir Kimya’dan altın değerinde nbase tavsiyeleri” adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz değerli Safir Kimya severler. Bizlere bu yazımızda eşlik ettiğiniz için sonsuz teşekkür ederiz. Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Altın Değerinde Nbase Tavsiyeleri | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//
Müşteri hizmeti ekibimiz, sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda!
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?