Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma 10.00-16.00

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

Evyap Nbase Nedir?

Evyap Nbase Nedir?

Günümüzde piyasada farklı firmalar tarafından farklı bileşenlerle üretilmekte olan bir çok nbase çeşidi mevcuttur. Evde e-sıvı üretmek isteyenler için nbase seçimi çok kritik, hayati öneme sahip bir durumdur. Aroma seçiminiz ne kadar doğru ve kaliteli olursa olsun, karıştırdığınız nbaseniz kötü olduktan sonra hiçbir anlamı kalmayacaktır. E-sıvılarda içiminizin kalitesini, tokluk ve doyuruculuğunu belirleyen ana malzeme nbasedir.

Evyap Nbase Nedir, Böyle Bir Nbase Çeşidi Var Mı?

Piyasada yer alan bütün firmalar, bünyelerinde en kaliteli ve en iyi nbaseyi ürettiklerini iddia etselerde, maalesef büyük bir çoğunluğu doğru üretimi yapmak için gerekli olan bilgi birikiminden, ekipmandan ve mali güçten yoksun durumdadır. Hemen her firma, kendi üretimlerine özgün, orijinal isimler koyuyor olsalarda kullanılan kimyasal markaları/tipleri açısından karşınıza çıkacak isimler genellikle aşağıdaki gibidir; 

1) Evyap Nbase 
2) Chemnovatic Nbase veya Chemnovatic Salt Nbase 
3) Merck Nbase 
4) Wilmar Nbase 

Not: İsminden dolayı bir çok kullanıcı evyap nbaseyi,”evde üretilen nbase” gibi algılamaktadır ancak bu durum tamamiyle yanlıştır. Evyap nbase ismi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi nbasenin içeriğinde kullanılan bileşenden gelmektedir. Evyap nbase için bu durum evyap marka bitkisel gliserinden kaynaklanmaktadır. Evyap markasının propilen glikol ve n* üretimi bulunmadığından dolayı, genellikle bitkisel gliserin başka markaların pg’si ve n*’i ile kombinlenir ve evyap nbase ismini alır.

Nbase üretimi oldukça hassas ve doğru yapılmadığı taktirde insan sağlığını tehlikeye atabilecek sakıncalı bir işlemdir. Üretim için gerekli ekipmanlara ve yetkinliğe sahip değilseniz lütfen böyle bir işlemi denemeyi aklınızdan dahi geçirmeyiniz. Nbase üretimi sadece profesyonel kişilerce ve profesyonel kimya laboratuvarlarında yapılmalıdır.
 

Safir Kimya olarak nbase üretimlerimizde kullandığımız kimyasallar Merck (Sigma Aldrich), Chemnovatic, Wilmar ve Basftır. Evyap marka kimyasalları üretimlerinde kullanan bir çok firma ve o ürünleri severek tüketen bir çok kullanıcı olsa da Safir Kimya olarak, Evyap kimyasallarını üretimlerimizde dilediğimiz asgari kalite standartını karşılamadığı için tercih etmemekteyiz. Bu nedenden dolayı, firmamız bünyesinde şuanda evyap nbase üretimi bulunmamaktadır. (Bu durum gelecekte siz değerli kullanıcılarımızdan tarafımıza gelecek talepler üzerine değişiklik gösterebilir.)

Evyap Nbase Nedir - 2

Nbaselerde kullanılan bileşenlerin, insan sağlığını tehlikeye atacak bir duruma sebebiyet vermemesi adına karşılaması gereken bazı asgari şartlar bulunmaktadır. Bunları kabaca özetleyecek olursak; 

1) Bileşenlerin saflık derecesi mümkün olduğu kadar yüksek olmalıdır. (Tercihen minimum %99.97) 
2) Bileşenler tercihen hiç ağır metal içermemeli, içeriyorsa bile bu seviye insan sağlığını tehlikeye atmayacak düzeyde, oldukça düşük ppm değerlerinde olmalıdır. 
3) Üretilen bileşenler, firmamıza teslim edilene kadar geçen süreçte kesinlikle uygun şartlarda saklanmalı ve hiçbir madde ile temas etmelerine izin verilmemelidir.
4) Bileşenlerin üretim kaliteleri her partide aynı standart düzeyde olmalıdır. Bu durumu Dünya üzerinde sağlayabilen firma sayısı maalesef bir elin parmağını geçmeyecek sayıdadır. Bu yüzden Safir Kimya olarak, sadece sınıfının en iyisi markalarla çalışmaktayız. 
5) Kimyasalı üreten firma, sektörde iyi tanınmış, kredibilitesi yüksek ve güvenilir olmalıdır. (Günümüzde bir çok kimya firması, maliyetlerini düşürebilmek adına uzak doğu ülkelerinde fason üretim yaptırıp, oradan teslim aldıkları kimyasalların üzerlerine kendi etiketlerini ve logolarını basarak satışa sunmaktadır. Bu kimyasalların fiyatı, diğerlerinin neredeyse 1/3, 1/2 fiyatında olsa bile üretim süreçleri soru işaretleri barındırdığından dolayı böyle üretim yapan firmaların kimyasallarını kesinlikle temin etmemekteyiz. Bu firmaların arasında ne yazık ki, insanlar tarafından oldukça kaliteli olarak tanınan ve algılanan firmalar da yer almaktadır.)

Evyap Nbase Nedir - 3


Şuanda firmamızda, satın alabileceğiniz her bütçeye ve içim tarzına uygun 5 farklı tipte nbase yer almaktadır. Nbase listemiz aşağıdaki gibidir: 

1) Merck Nbase 
2) Chemnovatic Salt Nbase 
3) Sapphire Nbase 
4) Neptun Nbase Serisi (Gold ve Platinium Edition)   

Bu ürünlerin arasından, firma olarak size ilk tavsiye edeceğimiz ürün merck nbase olacaktır. Yinede daha detaylı bilgi sahibi olabilmek adına, websitemizde yer alan ve bir nbaseyi kaliteli hale getiren kriterleri enine boyuna detaylıca anlattığımız “en kaliteli nbase hangisidir?” adlı makalemizi incelemeyi unutmayınız. 

Safir Kimya, şuanda piyasada yer alan en geniş skaladaki mg değerlerinde ve vg/pg oranlarında nbase üreten firmadır. Firmamızdan satın alacağınız 100 ml, 250 ml, 500 ml ya da 1000 ml ebatındaki bütün nbaselerinizi, 

 • 0 mg,
 • 3 mg,
 • 6 mg,  
 • 9 mg, 
 • 12 mg, 
 • 15 mg, 
 • 18 mg, 
 • 24 mg, 
 • 36 mg, 
 • 48 mg, 
 • 72 mg, 
 •  100 mg 

gibi sertlik değerlerinde (bu değerler milimetre başına düşen orana denk gelmektedir.) ve aynı zamanda da, 

 • %0 VG / %100 PG 
 • %10 VG / %90 PG 
 • %20 VG / %80 PG 
 • %30 VG / %70 PG 
 • %40 VG / %60 PG 
 • %50 VG / %50 PG 
 • %60 VG / %40 PG 
 • %70 VG / %30 PG 
 • %80 VG / %20 PG 
 • %90 VG / %10 PG 
 • %100 VG / %0 PG 

değerlerindeki VG/PG oranlarıyla size ve içim şeklinize hitap edecek şekilde dilediğiniz şekilde satın alabilirsiniz. 

Önemli Not: Eğer ne yaptığınızı çok iyi bilmiyorsanız ve gerekli ekipmanlara sahip değilseniz 18 mg üzerindeki sertlik değerlerini kesinlikle satın almamanızı ve kullanmamanızı öneriyoruz. Sizin için en uygun değerlerin ne olacağından emin değilseniz, WhatsApp hattımızdan bize yazarak tecrübeli ekip arkadaşlarımızdan size yol gösterecek bilgileri edinebilirsiniz. VG/PG oranlarında ise her insanın zevkleri birbirlerinden farklı olacağı için size uygun en doğru oranı belirleyebilmeye giden en kestirme yol farklı oranları deneyip, içim keyfini birbirleri ile karşılaştırmanız olacaktır.

Değerli safirkimya.com müşterileri, “Evyap Nbase Nedir?” adlı yazımızı bu noktada sonlandırıyoruz.

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Evyap Nbase Nedir? | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Bir yanıt yazın
Önemli Uyarı: Ürünlerle alakalı değerlendirmelerinizi yaparken lütfen yorumlarınızı saygı ve sevgi çerçevesinde yapınız. Hakaret içerikli ve aşağılayıcı yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarınızda ürünü neden beğendiğinizi ya da neden beğenmediğinizi detaylıca açıklamanız hem bizlerin ürünleri geliştirerek daha iyi hale getirmemize olanak sağlayacak hem de satın alma niyetinde olan müşterilerimize önemli ölçüde faydası olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//
Müşteri hizmeti ekibimiz, sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda!
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?