info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

tfa-aroma-nedir

TFA Aroma Nedir?

TFA aroma, global çapta kullanımı artan bir üründür. Bunun temel nedeni kişilere kendi likitlerini yapma fırsatı vermesidir. TFA aroma ve nbase birleşmesi sonucunda kişiler istedikleri lezzeti kısa sürede elde edebilir.

Bunun için kullanabileceğiniz tarifler, internet üzerinden kolaylıkla bulunabilir. Tek yapmanız gereken maddelerini sırasıyla takip etmedir. Ardından yaklaşık 7 ile 10 gün demlenmesini bekledikten sonra içmek için hazır hale gelir.

Kendi likidini yapmak her ne kadar birçok kişiye karışık da gelse, oldukça pratiktir. Burada yapılan en büyük hata, başkalarının zevklerine göre oranları tercih etmedir. Unutmamanız gereken herkesin farklı damak zevkleri olduğu için, başka içicilere güzel gelen aromaların size hoş gelmeyebileceğidir.

TFA Aroma Ne Demek?

Kendi likidini yapmak isteyenlerin karşısına nbase, TFA gibi birçok kavram çıkar. Bu nedenle TFA aroma nedir? gibi sorular özellikle yeni kullanıcılar  tarafından yöneltilir.

TFA, Amerika Birleşik Devletlerine bağlı California eyaletinde Santa Cruz içerisinde aktivite gösteren The Parfumer’s Apprentice firmasına bağlı olan Flavor Apprentice’nin bir markasıdır. Eğer kendi evinizde likit hazırlamak istiyorsanız, nbase seçimini yaptıktan sonra zevkinize göre TFA tarafından sunulan aromalardan birini tercih etmeniz gerekir.

Ancak bunlar belirli bir tarife göre hazırlandığı için, rasgele hazırlamaktan ziyade bir tarif bulmanız gerekir. Aksi durumda sonuçlardan hoşlanmamanız muhtemeldir.

TFA Aroma Çeşitleri Nelerdir?

TFA farklı tatlarda üretildiği için, kendi likidini yapmak isteyenlere geniş bir yelpaze sunar. The Flavor Apprentice Türkiye kapsamında sunulan TFA’lardan bazıları şöyledir;

tfa aroma nedir?
 1. Cotton Candy Aroma
 2. Mango Aroma
 3. Dairy Milk Aroma
 4. Mocha Aroma
 5. DX Coconut Aroma
 6. Caramel Aroma
 7. Banana Cream Aroma
 8. Berry Mix Aroma
 9. Graham Cracker Clear Aroma
 10. Double RY4 Aroma
 11. DX Bavarian Cream Aroma
 12. French Vanilla 2 Aroma
 13. Blueberry Extra Aroma
 14. Dragonfruit Aroma
 15. Fruit Circles Aroma

Tercih edilebilecek daha çok sayıda aroma olmakla beraber, hepsi sizin zevkinize göre şekillenir.

TFA Aroma Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde kendi likidini yapmak, özellikle son zamanlarda birçok içici tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Zira bir süre sonra doğal olarak herkes mevcut likitten zevki alamaz. Her ne kadar piyasada farklı ürünler olsa da, kişilerin zevkine hitap etmeyebilir. Ancak TFA aroma bu durumlara karşı etkili bir çözüm sunar. Tek yapmanız gereken değişik seçeneklerden arasından karar vermedir.

Evde likit hazırlarken maske de kullanılabilir. Bunların hepsi ağzınızda farklı bir tat bırakır. Ancak maskesiz veya tütün maskesi gibi ürünleri de tercih etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle tatlı aromaları denemek daha zor olacaktır.

Bu nedenle ilk olarak maskesiz, ardından da tütün maskesini denemeniz önerilir. Ardından da meyve veya tatlı maskelerden herhangi biri, rahatlıkla denenebilir.

TFA Aromaların Oranları Ne Kadar?

TFA aromaları almak istiyorsanız, bilmeniz gereken ilk konulardan biri de hepsinin farklı aroma oranına sahip olduğudur. Bu durum doğrudan ne kadar yoğun olacağını ifade eder. Yüzde 5 ile 15 arasında değişen bu oranlar dikkatli şekilde seçilmelidir.

Eğer az yoğun olmasını istiyorsanız, yüzde 5 gibi bir oran kullanılmalıdır. Ancak daha yoğun olmasını, aromayı tam anlamıyla hissetmeyi istiyorsanız yüzde 15 tercih edilmelidir.

TFA Aroma Nasıl Demlenir?

TFA’nın nasıl demlendiği birçok kişinin aklından geçen sorular içindedir. TFA aroma yorumlar gibi sorgular üzerinden, evinde likidini yapmak isteyenler çözüm bulmaya çalışır. Eğer aşağıdaki maddeleri sırasına göre takip ederseniz, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz;

TFA Aroma Nedir?
 1. Elinize likit dökülmemesi için eldiven takın.
 2. Uygun bir şişeye nbase nakledin. Bu likitlerin temel sıvısıdır. PG, Saf Su, VG ve nikotinden oluşur. Bu oranlar birbirine göre farklıdır.
 3. Şırınga alarak, tarife uygun miktarda aroma ekleyin. Örneğin 100 ml yapacaksanız bunun 80’i baz likit, 20’si aroma olabilir. Bunlar kişiden kişiye göre farklılaşır. Şırınga kullanmak, ml ayarını daha iyi yapmanızı sağlar.
 4. Ağzını kapatarak güzel bir şekilde sallayın. Böylece likit ve aroma karışır.

Ardından tek yapmanız gereken, likidin demlenmesini beklemedir. Bu durum her aromaya göre farklılık gösterir. Piyasada iki haftada demlenen ürünler olduğu gibi, 3-4 haftada olan ürünler de vardır. Dolayısıyla tavsiye edilen, tek seferde mümkün olduğunca çok yapmadır.

Burada dikkat etmeniz gereken konu, ağzını kapatırken hava almadığından emin olmadır. Zira bu durum oksitlenmesine sebeptir. Böylece tadı da bozulacaktır.

TFA Aromalar En Son Ne Zaman Kullanılır?

Günümüzde birçok kişi sürekli alıp yapmaktansa, tek seferde yüksek miktarda alıp, ihtiyacı oldukça yapmak ister. Demlenme süresi uzun olduğu için, böylece likitsiz kalma gibi durumlar yaşanmaz. Ancak durum böyle olunca TFA aromalar son kullanma tarihi var mı şeklinde sorular da oldukça merak edilir.

Üreticilerden hareketle bunlar bozulmaz. Dolayısıyla konu üzerine endişelenmenize de gerek yoktur. Lâkin bunları çok uzun süre bekletmemeniz tavsiye edilir. Zira bu durum bir takım tadın kaybolmasına, arka plana düşmesine ya da ön plana gelmesine sebep olabilir.

Her ne kadar bu durumda da tüketilebilecek olsa da, alacağınız lezzetten zevk almamanız muhtemeldir. Bu nedenle üretici, üretim tarihi sonrasındaki 3 seneyi tüketim ömrü olarak gösterir. Alınan aromalarda da son tüketim zamanı belirtilir.

Eğer buna dikkat gösterirseniz, daha lezzetli bir deneyime sahip olabilirsiniz.

TFA Aromalarda Nikotin Var Mı?

Günümüzde birçok tüketici, ürününde nikotin de olmasını ister. Dolayısıyla evinde kendisi yapmak istiyorsa TFA içerisinde olup, olmadığı önemli bir soru işaretidir. Burada bilmeniz gereken, TFA’ların yalnızca aroma olduğudur.

Ancak likit hazırlanırken kullanılan nbase farklı oranlarda nikotine sahiptir. Bu sebeple nbase seçimini dikkatli yapmak yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?