Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma 10.00-16.00

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

mix aroma nedir? - 01

Mix Aroma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Safir Kimya açıklıyor: Mix Aroma Nedir?

Buhar Dünyasında ister yeni bir kullanıcı, isterseniz de tecrübeli bir kullanıcı olun “mix aroma” kavramını mutlaka duymuşsunuzdur. Aslında mix aroma kavramı henüz yeni yeni yayılmaya başlamış bir kavram. Bundan çok kısa bir süre öncesine kadar piyasada tfa, capella, fa gibi mono / tekil aroma markalarının hükmü süregeliyor olsada şuanda mono aromaların tahtlarının sarsıldığını söylemek sanırım çokta yanlış olmayacaktır.

Safir Kimya blogunda yayınlamış olduğumuz bu yazının ana konusu “mix aroma nedir?” olacak. Elimizden geldiği kadarıyla, dilimiz döndüğünce mix aromanın ne olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi siz değerli müşterilerimize / araştırma yapmayı seven buhar kullanıcılarına izah etmeye çalışacağız.

Peki gelin isterseniz, lafı daha da fazla uzatmadan “mix aroma nedir?” sorusunun cevabını hep birlikte anlayıp, kavramaya çalışalım.

Mix Aroma Nedir?

Mix aroma, içeriğinde minimum 2 lezzet barındıran (Bu lezzet sayısı 10-15’e kadar çıkabilir.) kompleks bir aroma çeşididir. Bu aroma çeşitleri, aklınıza gelebilecek hemen her türlü lezzeti içinde barındırabilir ve her aroma grubuna ait olabilir. (Pastane grubu, meyve grubu, tütün grubu ve hatta bu üç lezzet grubunun kombinasyonu halinde bile olabilir.)

Mix aroma tarifi olarak karşınıza çıkabilecek lezzetler genellikle aşağıdak gibi olabilir;

Anasonlu elma, limonlu kek, bademli gofret, ballı kurabiye, big babol sakız, yaban mersinli dondurma, cafe latte, çilekli newyork cheesecake, şeftalili ice tea, karpuzlu ve çilekli jelibon…

Ve daha buna benzer bir çok lezzet grubu. Bu tarz aroma çeşitlerinde karşınıza çıkabilecek tariflerin ucu bucağı yoktur, sizi sınırlayabilecek tek şey hayal gücünüzdür.

Mix aromalar, bizleri e-sıvı tarifi oluşturmanın zahmetli sürecinden kurtarmayı amaçlamış birer tembel buharcı ürünleridir. Uzun uzun aroma tarifi oluşturmayı denemek hem oldukça vakit alan hem de maddi anlamda ciddi yüke sebep olan bir süreçtir.

Mix aromaları ise, karıştır-kullanmaya başla denebilecek pratiklikte, bir buharcı için hayat kurtarıcı nitelikte malzemelerdir.

mix aroma nedir? - 02
mix aroma

Mix Aromalar Nasıl Oluşturuluyor? [Mix aroma nedir? 1/3]

“mix aroma nedir?” sorusunun cevabını tam manasıyla öğrenebilmek için, mix aromaların nasıl hazırlandığını da iyi kötü idrak etmemiz gerekiyor.

Mix aromalar, tekil / mono aromalar kullanılarak hazırlanabileceği gibi (Tıpkı bizim Safir Kimya’da yaptığımız gibi, şuanda websitemizde satışta olan bütün mix tarifler bu şekilde üretilmekteler. Tarifler hazırlanırken sadece piyasada kabul görmüş ve güvenilir aroma markaları olan The Flavour Apprentice, Capella ve Flavor Art ürünlerini kullanmaktayız.)

Doğrudan mix bir halde üretilmiş olarak da karşımıza çıkabilmekteler.

Popüler ve Sevilen Mix Aroma Markaları: [Mix aroma nedir? 2/3]

1) Safir Kimya. ^^
2) Twisted Flavors
3) Solub Arome
4) Mom and Pop
5) Molinberry
6) Vampire Vape

Listenin ilk 6 maddesinde yer alan firmalar, birer aroma üreticisi olmasına karşın, madde 6’dan itibaren yazılmış olan firmalar birer e-sıvı üreticileridir. E-sıvı üretimi ve buhar sektörü Dünya’da sig**** şirketleri tarafından ciddi bir şekilde baskı altına alındıkları için (Maalesef elleri kolları çok uzun durumda, yasaları bile değiştirebilecek lobiler oluşturmayı başarıyorlar.) e-sıvı üreticileri de teker teker bu yasaları delme yollarını keşfetmiş durumdalar.

Buldukları bu yasa delme yollarından birisi de, hali hazırda e-sıvı olarak ürettikleri aromaları içerisinde başka hiçbir malzeme olmadan doğrudan aroma halleriyle satışa çıkarmak. (Bildiğiniz, düz aroma karışımı.) İçerisinde herhangi bir ni*** vb. madde yer almadığı için, sattıkları aromalar elektronik s**** ya da s**** ile alakalı yasalar çerçevesinde değerlendirilemiyor ve satışları engellenemiyor.

Bu yüzden, e-sıvı üreticileri de dolaylı olarak birer mix aroma üreticisi haline geldiler demek yanlış bir ifade olmayacaktır.

7) Black Note
8) Beard Vape Co.
9) Cuttwood
10) Halo
11) One Hit Wonder
12) Nasty Juice
13) Five Pawns
14) Dinner Lady

mix aroma nedir? - 03

Mix Aromalar Nasıl Kullanılır? [Mix aroma nedir? 3/3]

Aromaları kullanarak bir e-sıvı hazırlamak, tahmin ettiğinizden de kolay bir durum. Gözünüzün korkmasına hiç gerek yok, çünkü birazdan anlattığımızda “demek bu kadar kolaydı” diyeceğinizden adımız gibi eminiz.

Satın aldığınıx mix aroma, bir diy kit formatındaysa;

Yapmanız gereken hiçbir özel prosedür bulunmuyor, satın almış olduğunuz diy kit şişesinin boş kısmını nbase ilave ederek doldurun ve serin, karanlık bir ortamda 1-3 hafta dinlendirin. Dinlendirmenin ardıdan tadı hoşunuza gittiyse hemen tüketmeye başlayabilirsiniz. (Tadının oturmadığını, hala çiğ olduğunu düşünüyorsanız dinlendirmeye devam ediniz.)

Aromanız diy kit halinde değilse;

Hemen hemen her aromanın satış sayfasında, şişesinin üstünde vb. tavsiye edilen kullanım oranı yazmaktadır.

Yapmanız gereken tek şey, hazırlamak istediğiniz e-sıvı miktarına karşılak gelen hacimde bir boş şişeye tavsiye edilen kullanım oranında aroma doldurup üstünü nbase ile tamamlamaktır. (Örneğin, %10 aroma oranına sahip, 30 ml bir e-sıvı hazırlamak istiyorsanız yapmanız gereken 3 ml aromanın üzerine, 27 ml nbase eklemektir.)

Dinlendirme prosedürü diy kitlerdeki prosedürün 1:1 aynısıdır.

“Mix aroma nedir?” yazımızın bu noktada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umuyoruz ki bu yazımız, mix aromalarla alakalı kafanızdaki soru işaretlerine cevap niteliğinde olmuştur. Başka bir yazıda tekrar görüşünceye kadar, kendinize iyi bakın!

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

Mix Aroma Nedir? | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Bir yanıt yazın
Önemli Uyarı: Ürünlerle alakalı değerlendirmelerinizi yaparken lütfen yorumlarınızı saygı ve sevgi çerçevesinde yapınız. Hakaret içerikli ve aşağılayıcı yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarınızda ürünü neden beğendiğinizi ya da neden beğenmediğinizi detaylıca açıklamanız hem bizlerin ürünleri geliştirerek daha iyi hale getirmemize olanak sağlayacak hem de satın alma niyetinde olan müşterilerimize önemli ölçüde faydası olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//
Müşteri hizmeti ekibimiz, sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda!
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?