info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

eniyitfaaromalari-01

En İyi TFA Aromaları

TFA aromaları kişilere kendi likidini yapmasına imkân tanır. TFA aroma nedir? incelendiğinde ise likidin tadını etkileyen bir madde olduğu görülür. Tek başına kullanılmadığı için, evde likidinizi yapmak istiyorsanız, öncelikle nbase almanız gerekir.

Burada içerisine belirli oranlarda aroma eklenip, karıştırılmak suretiyle likit elde edilir. Misal olarak 100 ml bir sıvı yapmayı düşünüyorsanız yüzde 70 nbase, yüzde 30 aroma eklenir. Bunun haricinde herhangi bir şeye gerek bulunmaz. Zira nbase,

 1. Saf Su,
 2. VG,
 3. PG,
 4. Nikotin,

Gibi maddelerden meydana gelir. Kendi likidini daha önce yapmayan kişiler arasında hazırlık süreci oldukça zor gibi görülse de, aslında oldukça basittir. Sadece Google üzerinden bir tarif bulmanız gerekir.

TFA Aroma Hangi Çeşitlere Sahiptir?

En iyi TFA aroma çeşitlerinden birini seçerek kendi likidinizi yapabilirsiniz. Bunlar herkesin zevklerine göre olduğu için, forum gibi yerlerden öneriler almak önerilmez. Örneğin karamel seven bir kişi bu özü lezzetli bulabilir; ancak siz sevmiyorsanız aynı görüşü paylaşmanız imkânsızdır.

Bu noktada yapmanız gereken, TFA aroma Türkiye distribütörü aracılığıyla, hangi seçeneklerin sunulduğunu incelemek ve buna uygun bir tercihte bulunmaktır. Burada bazı aromalar şöyledir;

 1. Banana Nut Bread
 2. DX Hazelnut Aroma
 3. Whipped Cream
 4. Bourbon Aroma
 5. DX Cinnamon Danish
 6. Orange Cream Bar
 7. DX Sweet Cream
 8. White Chocolate Aroma
 9. Strawberry Lemonade Aroma
 10. Sour Aroma
 11. Red Velvet Cake Aroma
 12. Pumpkin Aroma
 13. Pralines and Cream Aroma
 14. Pina Colada Aroma
 15. Peach Aroma

Eğer hangi aromayı seçmeniz gerektiğinde karar veremiyorsanız, en çok sevdiğiniz veya sevmediğiniz meyvelere ve tatlara göre hareket etmeniz önerilir. Sevmediklerinizi likitte kullanmak tadını beğenmemeye yol açacağı için, denemeniz tavsiye edilmez.

TFA Aroma Nedir?

Yeni başlayanlar için TFA aroma nedir? sorusu karışık bulabilir. Ancak temel olarak Flavor Apprentice tarafından üretilen bir markadır. Flavor Apprentice ise ABD’nin California eyaletinde konumlanan Santa Cruz bölgesinde faaliyetlerine devam eden The Parfumer’s Apprentice’e bağlıdır.

en iyi tfa aromaları

Firma tarafından üretilen aromalar, nbase ile beraber karıştırılarak eşsiz bir likit elde edilir.

TFA Aroması Nasıl Seçilmeli?

TFA aroması kullanmak istiyorsanız, ilk olarak hangi maskeyi kullanacağınızı düşünmek önerilir. Maskeler, likidin aromaya daha iyi doymasını sağlar. Bunlar dört tane olup,

 1. Meyve maskesi,
 2. Tatlı maskesi,
 3. Tütün maskesi,
 4. Maskesiz nbase,

Şeklindedir. Maskesiz olan sade, sek bir içime yardımcı olur. Tütün ise klasik bir tütün lezzeti sunar. Burada önerilen sırasıyla ilk olarak maskesiz, ardından da tütünü denemektir. Zira tatlılardan başlamak ağzınıza yeni bir lezzet getireceği için, sade olanı sevmemeniz doğaldır. Bu durum en iyi aromaları bile alsanız, sonuçlardan memnun kalmamanızı doğurur.

TFA Aroma Yüzde Kaç Orana Sahiptir?

Eğer kullandığınız ürünün aynı lezzetinden bıkmaya başlamışsanız, tavsiye edilen nbase ve aroma alarak kendinize özel bir tat hazırlamadır. Burada ilk dikkat etmeniz gereken, aromaların da belirli oranlarda üretildiğidir. En iyi aroma fark etmeksizin yüzde 5 ile 15 arasında olan bu ürünler, farklı yoğunluktadır.

Dolayısıyla tadı ne kadar yoğun almak istiyorsanız, buna göre tercih yapılmalıdır. Örneğin çilekli bir aroma almışsanız ve daha çok çilek tadını hissetmek istiyorsanız, yüzde 15 buna daha iyi imkân sağlar. Ancak geri planda olmasını arzuluyorsanız yüzde 5 tercih edilmelidir.

TFA Aromaları Nasıl Hazırlanır?

TFA aromaları hazırlamak oldukça kolaydır. The Flavor Apprentice Türkiye üzerinden alacağınız bir aroma için şu malzemeler gerekir;

 1. Nbase
 2. TFA Aroma
 3. Uygun şişe
 4. Eldiven
 5. Şırınga

Bu malzemelerin hepsini temin ettikten sonra, aşağıdaki işlemleri takip ederek kolayca yapabilirsiniz;

 1. İlk olarak eldivenlerinizi giyin. Bu elinizle likidin temasını önler.
 2. Uygun ve güzel kapanabilen bir şişeye tarife göre nbase ilave edin.
 3. Şırınga yardımıyla tarife göre aroma ekleyin. Şırınga, aroma eklerken ayarı kaçırmamanıza yardım eder.
 4. Ağzını güzel bir şekilde kapatıp, sallamak suretiyle karıştırın.
tfa aromaları

Bu dört işlem ardından tek yapmanız gereken, likidin demlenmesini beklemedir. Ancak bu uzun bir süreç olabilir. Zira 2 haftadan, 4 haftaya kadar her aroma farklı oranlara sahiptir. Tavsiye edilen tek seferde mümkün olduğunca fazla alıp, azaldığında hazırlamadır. Böylece likit bittiğinde 2-4 hafta beklemeniz gerekmez.

TFA Aromaları Ne Kadar Nikotin Bulundurur?

TFA aromaları içerisinde nikotin bulunmaz. Zira bunlar yalnızca bir tatlandırıcı özelliğini taşır. Ancak nbase içerisinde farklı oranlarda nikotin vardır. Bunlar,

 1. 0 gr
 2. 3 gr
 3. 6 gr
 4. 9 gr
 5. 18 gr
 6. 24 gr
 7. 36 gr

Şeklindedir. Dolayısıyla evinizde kendi likidinizi yapmaya hazırlanıyorsanız, seçtiğiniz nbase’in nikotin oranına bakmanız önerilir. Bilmeniz gereken nokta bu maddenin değeri yüksek olduğu için, nbase’in ücretini de yukarı çektiğidir.

TFA Aromaları Son Kullanım Tarihi Ne Kadar?

Her tüketici bir ürün aldığında, son kullanım tarihini kontrol eder. Bu durum TFA aroması alacak kişilerin de aynı soruyu sormasına sebep olur.

Ancak firma tarafından yapılan açıklamaya göre tfa aromaları bozulmamaktadır.  Bununla beraber uzun süre bekletebileceğiniz anlamına da gelmez. Zira bir süre sonra şunlar yaşanabilir;

 1. Bazı tatlar ön plana gelebilir
 2. Bazı tatlar arka plana düşebilir
 3. Bazı tatlar tamamen kaybolabilir

Bu sebeple firma, 3 yılı tüketim ömrü olarak belirtir. Bu süreyi önemsememek, muhtemelen tadı beğenmemenizle sonuçlanır. Bu sebeple alırken likidin size ne kadar gittiğini hesaplamalı, bunun üzerinden ne kadar almanız gerektiğine karar vermeniz gerekir. Böylece orijinal tadı doğru almanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?