Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi – Cuma 10.00-16.00

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

en iyi tfa aromaları - 1

En İyi TFA Aromaları

tfa aroma logo

Bu blog yazımızın konusu, piyasanın lider aroma üreticilerinden birisi olan the flavor apprentice (tfa) markasının en iyi aromaları üzerine olacak. Bu tfa aromalarını mutlaka denemelisiniz!

En İyi TFA Aromaları Hangileridir?

The Flavor Apprentice firması, günümüzde 250’den fazla çeşit gıda aromasıyla sektörün en büyük üreticilerinden birisidir. Firmanın üretim yapmakta olduğu aroma grupları kabaca üç şekilde sınıflandırılabilir, bu sınıflar;

Meyve Grubu,
Pastane Grubu
T-bacco Grubu

aromalardır. Bu aroma gruplarının arasında aklınıza gelebilecek her lezzeti bulmanız mümkündür. TFA’nın bugün, hali hazırda pizza tadında aroması bile bulunmaktadır! Çeşit sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı, hepsini deneyimlemeye çalışmanız size ciddi bir zaman ve maddi kaybına sebep olabilir. Bu yüzden çeşitlerin arasından buhar dünyasında sivrilmiş ve bir çok kullanıcı tarafından sevilen ve en iyi tfa aromaları denildiği zaman akla gelen ilk isimlere yönelmekte fayda var. Gelin isterseniz, bu aromalar hangileriymiş hep birlikte bakalım.

Listeye geçmeden önce ufak bir bilgiyi not etmekte fayda var. Şuanda bizim websitemizde almıyor olsalar da (Çok yakın bir gelecekte stoklarımızda olacaklar.) bazı sitelerde aynı isimli aromayı hem düz olarak, hem de DX kodlu olarak görebilirsiniz. Bu iki seri arasındaki fark DX serisinin diasetil, asetil propionil ve asetoin gibi diketon grubu kimyasalları içermemesidir. (Diketonların solunmasının sağlığa zararlı olduğu kesin ve tutarlı araştırmalarla/deneylerle kanıtlanmamıştır ancak buhar komünitesi, kafalarda soru işaretlerine yer vermemek adına üreticilere bu kimyasalları tariflerinden kaldırmaları için baskı yapmıştır ve bu baskının sonucunda TFA DX, Capella V2 gibi diketonsuz aroma serileri ortaya çıkmıştır.)

İşte Dünya Çapındaki Tecrübeli ve Gurme Buharcılar Tarafından Onaylanmış TFA Aroma Tavsiyeleri:

Not: Bu yazıda yer alan aromaların tamamı, “tfa aroma” kategorimizde mevcuttur. Sizler için hazırladığımız bu mini tfa aroma tavsiye listesini inceledikten sonra, ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

1) TFA RY4 Double (TFA aroma tavsiye listemizin ışıldayan yıldızı!)
Tatlı, tuzlu dengesi tam ayarında bir karamel ile servis edilen, özel harman t-bacco yaprakları… Piyasada en çok sevilen ve en çok tercih edilen RY4 aromasıdır. Tiryakiler için vazgeçilmez bir lezzet.

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %4-6 aralığındadır.

2) TFA DX Hazelnut / TFA Hazelnut:
Hem pastane, hem de t-bacco tariflerinizi uçurabilecek, lezzetiyle gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz bir fındık aromasıdır. (Hafif notalarla, lezzet olarak çikolata ezmesini andırabilir.) Damak lezzetinize göre tek başına da tüketebilirsiniz.

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %7-12 aralığındadır.

3) TFA Whipped Cream:
Tariflerinizin sivri köşelerini yumuşatmak, son dokunuş yapmak amacıyla kullanabileceğiniz bir kremşanti veya krema aromasıdır. Aklınıza gelebilecek hemen her türlü aroma ile kombinlenebilir. (Çilek, çikolata, kurabiye vs.) Tek başına tüketmeniz tavsiye edilmemektedir, mutlaka başka bir yan lezzet ile desteklenmelidir.

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %2-6 aralığındadır.

4) TFA Strawberry Ripe:
Olgun ve tatlı bir dağ çileği aromasıdır. Tek başına kullanılabilir, tamamen damak zevkinize kalmış bir durum ancak biz Safir Kimya olarak başka lezzetler ile kombinasyonlamanızı tavsiye etmekteyiz. Piyasada bulabileceğiniz en lezzetli, natürel çilek aromasıdır.

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %3-8 aralığındadır.

en iyi tfa aromaları

5) TFA Bubble Gum:
Sizi çocukluk yıllarınıza götürecek, leziz bir sakız aromasıdır. TFA Bubblegum hem tek başına, hem de mix tariflere eklenerek tüketilebilir. Mutlaka denemeniz gereken tariflerden birisi!

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %3-10 aralığındadır.

6) TFA Graham Cracker Clear:
Kokusu ve lezzetiyle sizi mest edecek bir kraker (petibör) aromasıdır. Graham Cracker Clear’ı hem tek başına, hem de mix tariflerinize ekleyerek keyifle tüketebilirsiniz!

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %5-10 aralığındadır.

7) TFA Berry Mix:
Ferahlatıcı bir orman meyveleri karışımıdır. İçeriğinde yaban mersini, böğürtlen, ahududu, çilek ve üzüm bulunmaktadır. Berry Mix’i hem tek başına, hem de kompleks tariflerinize katarak dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Aromanın tavsiye edilen kullanım oranı: %5-10 aralığındadır.

TFA Aromaları Nasıl Kullanılır?

Bir çok e-sıvı üreticisi, e-sıvı yapım sürecini kasıtlı olarak dolambaçlı ve oldukça zor gibi göstermeye çalışsa da dilediğiniz aromaları tavsiye edilen kullanım oranlarında nbase ile karıştırmanız ve 1-3 haftalık bir zaman diliminde güneş görmeyen, tercihen serin bir ortamda saklamanız yeterlidir. Hazırlamış olduğunuz ürünü tadının oturduğunu düşünüyorsanız dilediğiniz zaman tüketmeye başlayabilir, oturmadığını düşünüyorsanız dinlendirmeye devam edebilirsiniz.

TFA Aromaları Son Kullanım Tarihi Ne Kadar?

Websitemizde satılmakta olan bütün ürünleri, aldığınız tarihten itibaren serin ve güneş görmeyen bir ortamda, ağzını açmadığınız taktirde 2 yıl boyunca gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Bu saklama önerisi, tfa aromaları için de geçerlidir.

Evet değerli Safir Kimya müşterileri, “en iyi tfa aromaları” adlı yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umuyoruz ki hazırlamış olduğumuz bu tfa aroma tavsiye listesi sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazıda tekrardan görüşmek üzere, hepinize keyifli buharlar dileriz!

Not: Ürünlerimiz sadece www.safirkimya.com adresinde ve Safir Kimya N11 Mağazasında satılmaktadır. Lütfen adımıza satış yaptığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz.

En İyi TFA Aromaları | Safir Kimya | Türkiye’nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi. Tüm hakları saklıdır.

Safir Kimya'nın resmi firma logosu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//
Müşteri hizmeti ekibimiz, sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda!
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?