info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

aromanedir-01

Aroma Nedir?

Dilimizde “güzel koku” anlamına gelen aroma, günümüzde farklı alanlarda kullanılır. Her ne kadar aroma nedir? denilince ilk akla gelen gıda sektöründe koku veya tat vermek üzerine kullanıldığı düşünülse de, sigaralarda da bulunur.

Bu sigaralar, başta sigarayı bırakmak isteyenler olmak üzere, birçok kişi tarafından tercih edilir. Bunda farklı tatları olması da büyük bir etmendir. Piyasada bulunan likitler içerisinde farklı miktar, yoğunluk ve kalitede aromalar bulundurur. Böylece içicilere zengin bir seçim özgürlüğü sunulur.

Üstelik kararsız kalıyorsanız, gerekli ürünleri sipariş ederek evinizde bile yapmanız mümkündür. Burada öncelikle nbase almanız gerekir. Tercih edebileceğiniz markalardan bazıları,

 1. Carlo Nbase,
 2. Chemnovatic Nbase,
 3. Sigma Nbase,
 4. Wilmar Nbase,
 5. SaltBase,
 6. FogSecret Nbase,
 7. Merck Nbase,

Şeklindedir ve herhangi biri tercih edilebilir. Ardından da herhangi bir aroma tercih etmeniz gerekir. Ardından reçeteye göre hazırlayıp, demlenmeye bırakmanız yeterlidir.

TFA Aroma Nedir?

aroma nedir? Ürünlerin içerisinde bulunan likitler temel olarak nbase + aromadan meydana gelir. VG, PG ve nikotin nbase içerisindedir. Bu sigaralarda yer alan aroma çeşitleri ise farklı firmalar tarafından üretilir. Bunlardan en çok tercih edileni TFA aroma’dır.

Tfa aroma nedir? Amerika Birleşik Devletli merkezli olan bu marka, kullanıcılara The Flavor Apprentice tarafından sunulur. Bu firma da hizmetlerine The Parfumer’s Apprentice altında devam etmektedir. Bu bağlamda sunulan bazı ürünler şöyledir;

 1. Cotton Candy Aroma
 2. Graham Cracker Clear Aroma
 3. Dairy Milk Aroma
 4. Banana Cream Aroma
 5. Berry Mix Aroma
 6. Double RY4 Aroma
 7. French Vanilla 2 Aroma
 8. Mango Aroma
 9. Blueberry Extra Aroma
 10. Mocha Aroma
 11. DX Bavarian Cream Aroma
 12. DX Coconut Aroma
 13. Caramel Aroma
 14. Dragonfruit Aroma
 15. Fruit Circles Aroma

Bu aromaların hepsi farklı tada sahip olduğu için, içiminizi değiştirecek bir etkiye sahiptir. Bilmeniz gereken, bunların tek bir aroma olduğudur. Eğer mix denemek istiyorsanız, farklı firmaların ürünleri denenmelidir.

aroma nedir?

Mix Aroma Nedir?

Mix aroma nedir? Günümüzde oldukça zengin bir aroma çeşitleri listesi vardır. Durum böyle olunca, birçok kişi hangi tek bir tane üzerine karar vermede zorluk çeker. Eğer aynı sorununuz varsa mix aroma ürünlerini tercih etmek, daha kısa ve etkili çözümler sunar. Bunların içerisinde birden fazla tat bulunur. Birçok marka tarafından üretilmekte olup, bazıları şöyledir;

 1. Five Pawns
 2. Food Fighter
 3. Humble
 4. Diamond Vapors
 5. Dinner Lady
 6. Kilo
 7. Bombies
 8. Cosmic Fog
 9. Cutwood
 10. Flawless
 11. One Hit Wonder
 12. Halo
 13. The Vaping Rabbit
 14. Twelve Monkeys
 15. Naked
 16. Nasty Juice
 17. Vape Wild
 18. T-Juice
 19. TGT
 20. Ruthless
 21. Suicide Bunny

Tek yapmanız gereken, bu firmalar tarafından üretilen seçenekleri incelemektir. Böylece hangisinin size hitap ettiğini daha kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Mix Aroma TFA ile Yapılabilir Mi?

Eğer karışık aroma nedir? denemek istiyorsanız ancak bunu kendinizin yapıp, yapamayacağını merak ediyorsanız, öncelikle mümkün olduğunu bilmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken iki veya daha fazla TFA aroma çeşitleri satın almadır.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken, ayrı aromalar alındığı için fiyatın mix aromaya göre daha yüksek olacağıdır. Eğer bu konuda sorununuz yoksa demleme süresine göre tercihte bulunmanız yeterlidir. Hepsinin süresi aynı olursa, aynı gün demlenmesi sona erer.

Peki, aromalar nasıl karıştırılır? Burada tek yapmanız gereken tarifte ne kadar aroma eklemeniz gerektiği yazıyorsa, buna göre bölmeniz gerekir. Örneğin yüzde 20 oranında ekleyecekseniz, 10-10 paylaştırabilirsiniz. Ancak bir tanesini daha fazla hissetmek istiyorsanız 15-5 oranı da tercih edilebilir. Dolayısıyla karar tamamen size göre değişir.

Aroma Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evyap likit aroma nedir? Evde likit hazırlamak oldukça kolay olsa da, dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bunun en önemlisi aromalarla ilgilidir. Zira eksik veya fazla koyarsanız, beğenmeyeceğiniz ifade edilebilir.

Aroma nedir?

Eğer ilk kez kullanıyorsanız, nasıl bir ürün istediğinize göre hareket etmeniz ve beklentilerinizi karşılayan bir aroma kullanmanız önerilir. Eğer sert istiyorsanız, aroma yoğunluğu daha az oranlarda olmalıdır. Ancak yumuşak içim bunun tam tersidir.

Ayrıca maske kullanırken, meyveli ve tatlı maskelerinin ilk olarak denenmesi halinde, sade ve tütünlüden zevk alınmayacağı hatırlanmalıdır. Dolayısıyla ilk olarak maskesiz ve tütünlünün denenmesi tavsiye edilir.

Aroma Nasıl Demlenir?

Aroma demlemek, her neredeyse her kullanıcı tarafından evde de hazırlanabilir. Eğer aşağıdaki maddeleri sırasıyla takip ederseniz, sigara aroması nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz;

 1. Nbase ve aroma sipariş edin.
 2. Ürünler size gelince eldiveni giyerek, boş bir şişeye tarife göre nbase ekleyin.
 3. Nbase üzerine tarifteki orana göre aroma ekleyin. Eğer şırınga temin ederseniz, ml ayarlarını tam olarak yapabilirsiniz.
 4. Şişenin ağzını dikkatli şekilde kapatın. Ardından da elinizde sallayarak karıştırın.

Şişenin ağzı kapalı haldeyken demlenme sonlanana kadar açılmamalıdır. Nitekim bu oksitlenmesine neden olur. Demlenmesi için gereken zaman 7 ile 10 gün arasında farklılaşmakla beraber, aromanın üzerinde gerekli bilgi yer alır.

Böylece likit ile aroma tam anlamıyla birleşerek, likitten daha fazla tat almanızı sağlar.

Aromalardan Daha Fazla Tat Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Eğer her zaman kullandığınız aromadan daha fazla tat almak istiyorsanız, yapabileceğiniz iki yöntem vardır. Bunlardan ilki, yoğunluğunu arttırmaktır. Örneğin yüzde 10 oranında kullanıyorsanız, 15 veya üzeri seçilebilir.

İkinci seçenek ise maske kullanmadır. Bunlar likidin daha fazla doymasını sağladığı için, tadı daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Sade, tatlı, tütün ve meyveli seçenekleri mevcut olup, her ağız tadına hitap eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?