Mix Aroma

Dünyanın önde gelen markalarının, meşhur likit tariflerini sizler için aroma karışımı haline getirdik. 110’dan fazla mix aroma tarifi, Safir Kimya kalitesi ve güvencesiyle şimdi websitemizde satışta!

Filtreleri Göster

23 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

23 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Dünya’nın En ünlü Mix Aroma Tarifleri!

Mix aroma kategorimize hoşgeldiniz. Websitemizin bu bölümünde, e-sıvı yapımlarınızda ve daha bir çok alanda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz mix (karışım) aroma tarifleri yer almaktadır.

mix aroma - 01

Şuanda kategoride 110’dan fazla mix tarif bulunmaktadır. (Bu tarif sayısı, gelecekte siz değerli müşterilerimiz tarafından verilen geri bildirimlerle, isteklerle artış/azalış gösterebilir.) Bu tariflerin arasında Dünyanın en ünlü ve en elit e-sıvı markaları olan Dinner Lady, Beard Vape Co, Cuttwood, Five Pawns, Loaded, Kilo, Naked, Nasty Juice ve daha bir çok markanın meşhur ve sevilen lezzetlerini bulabilirsiniz. Tüm bu tarifler, ekibimizde yer alan profesyonel kimyager arkadaşlarımız tarafından donanımlı laboratuvarlarımızda sizler için özel olarak üretilmiştir.

Not: Tüm bu mix tarifler sadece buhar Dünyasında kabul görmüş ve severek kullanılan The Flavor Apprentice (TFA), Flavour Art ve Capella aromaları kullanılarak üretilmiştir. Firmamız bünyesinde Buhar camiasına ters düşebilecek herhangi bir ürün (özellikle uygun olmayan aroma çeşitleri), üretim yöntemi, ekipman asla ve asla kullanılmamaktadır.

Firmamız bünyesinde kendimize kılavuz edindiğimiz, “Safir Kimya’da her bütçeye ve her zevke uygun ürünler bulunmaktadır.”kuralı her alanda olduğu gibi mix aroma kategorimizde de fazlasıyla geçerlidir.

Mix aroma satın almak için doğru adres her zaman Safir Kimya olmaya devam edecektir.

Ürünlerimize ve üretimlerimize fazlasıyla güvenmekteyiz. Gurmelerin bile damaklarını çatlatabilecek lezzette aroma çeşitlerinin bulunduğu kategorimizi incelemeden geçmemenizi rica ediyoruz.

Mix Aroma Nedir?

Sürekli olarak mix aroma aşağı, mix aroma yukarı şeklinde bahsedip duruyoruz. Peki bu mix aroma nedir? Gelin bu soruya hep birlikte irdeleyip, yanıt bulalım.

Mix aroma, içeriğinde minimum 2 farklı lezzet (Bu sayı tarifin ne kadar kompleks olduğuna göre 10-15’e kadar çıkabilir.) barındıran karışım aromalara verilen isimdir. Bahsi geçen lezzetler aklınıza gelebilecek her aroma grubundan olabilir. (Aroma grupları olarak nitelendirdiğimiz sınıflar meyve, pastane ve t-baccodur.)

Kullanılan aromalar birbirleriyle uyumlu oldukları ve ortaya çıkan lezzet tüketilebilir olduğu müddetçe hemen her lezzet mix aroma tariflerinde kendisine yer bulabilir.

Mix aromalarda karşınıza çıkabilecek lezzetler genellikle aşağıdaki listede yer alan tarifler gibidir:

Muzlu ve kremalı puding, çilekli newyork cheesecake, meyveli ve sütlü kahvaltılık mısır gevreği, çift elma anason, tropikal meyvelerle hazırlanmış bir buzlaş, çikolatalı süt, çilek parçalarıyla servis edilen buzlu limonata, kirazlı kola, elmalı ve tarçınlı Alman pastası, limonlu tart, portakallı dondurma, sütlaç, çilekli makaron, kavun ve karpuzlu sakız, napoliten (çilek, vanilya, çikolata) dondurması

Ve buna benzer daha bir çok lezzet…

Mix aromalar, günümüzde evlerinde e-sıvılarını üretmek isteyen buhar kullanıcılar için adeta can kurtaran nitelikte malzemelerdir. Kişileri aroma tarifi oluşturmanın uzun ve zorlu aynı zamanda da maddi açıdan oldukça bel bükücü sürecinden kurtarmaktadır. (Elbette imkanınız varsa, hayatınızın bir noktasında kendi mükemmel aroma tarifinizi oluşturmaya girişmenizi ve işin mutfağını yakından tecrübe etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.)

Kendi aroma tarifinizi üretmek, her şey yerli yerine oturduktan sonra oldukça zevkli ve keyifli bir işlem olsa da her bir aromanın lezzetini tanımak, birbirine uyumlu lezzetleri keşfetmek, her bir aromayı farklı oranlarla test etmeyle, teker teker demlemeyle uğraşmak herkese göre olmayabilir.

Mix Aroma Nasıl Yapılır? / Mix Aroma Nasıl Hazırlanır?

Mix aroma nedir? Sorusunun hemen arkasından getirdiği başka bir soru ise genellikle “mix aroma nasıl yapılır?” olmakta.

Aslına bakarsanız mix aromaların hazırlanma süreçleriyle alakalı tek ya da doğru bir yöntem bulunmuyor. Günümüzde, buhar sektöründeki mix aroma piyasası her geçen gün güçlendiği ve geliştiği için bu alanda oldukça yeni yöntemler ve firmalarla karşılaşmaya başlamış bulunuyoruz.

Bazı firmalar bizim Safir Kimya bünyesinde yaptığımız gibi mono / tekil aromalardan (Burada mono ya da tekil aroma olarak kastettiğimiz ürünler The Flavor Apprentice (TFA), Capella, Flavour Art vb. mono aroma markaları kullanarak mix  tarifler oluştururken, bazıları da başka hiçbir aroma markası kullanmadan doğrudan kendi marka çatıları altında mix aroma üretimi yapmaktadırlar.

Mono / tekil aromalardan üretim yapmakta olan firmalardan iç piyasada bolca bulabilirsiniz. Özellikle şu sıralarda Safir Kimya’nın yakalamış olduğu başarının arkasından “Bilmem ne Kimya” adı altında nbase & mix aroma üreten firmalar kurmak son dönemde oldukça moda oldu. :) (Bu firmaların ne kadar kaliteli olduklarını tartma kısmını size bırakıyoruz.)

Bu kısmı fazla uzatmak istemediğimiz için isterseniz doğrudan mix aroma üretimi yapan firmalara birlikte bir göz gezdirelim. Bu tarzda üretim yapan, buhar sektöründeki popüler firmaların listesi aşağıdaki gibidir:

1) Vampire Vape
2) Molinberry
3) Mom and Pop
4) Solub Arome
5) Twisted Flavors
6) Avoria
7) One To One Flavors
8) Big Mouth

Bu firmaların haricinde aroma sektörüne artık büyük oyuncular da giriş yapmış durumdalar. Dünyada sıkı bir şekilde yasalar ve sig*** şirketleri tarafından baskı altına alınan, yıpratılmaya çalışan e-sıvı üreticileri yasaları delmek için çeşitli yöntemlere başvurmaya başladılar.

Sig*** ve t-bacco ile alakalı olarak her ülkenin kendince belirlemiş olduğu özel yasalar bulunuyor. Son yıllarda buharlaştırıcı cihazların giderek popüler olmasıyla beraber ülkeler buharlaştırıcı cihazlar için ayrı yasalar hazırlamaya ya da buharlaştırıcıları cihazları da sig**** ve t-bacco yasaları içerisinde değerlendirmeye almış durumdalar.

Üreticiler tam manasıyla köşeye sıkışmış durumdalar. Kimi ülke 20 mg sertlik değerinin üstündeki ürünleri ülkesine kabul etmiyor, kimi ülke aromalar çocukların özenmesine sebep oluyor aromasız üretim yapacaksınız diye diretiyor, kimi ülke 10 ml ebatında büyük şişelerle satış yapamazsınız vs. derken artık firmalar ne yapacaklarını bilemez hale geldiler.

Üstüne üstlük her ürün için bütün ülkeler ayrı analiz raporu ve izin belgesi istiyorlar ve bu işin sadece bir tanesi bile, firmalara milyon dolarlara varan masrafa sebep olmakta. Sadece bir ürün için bile durum bu şekildeyken, 20-30 adet tarifi / ürünü olan firmalar için ise durumlar bir hayli karışık.

Elbette ki bu işin kimin ya da kimlerin başının altından çıktığını tahmin edebiliyorsunuzdur. Evet, yanılmadınız bu işi yapanlar sig*** şirketlerinden başkaları değil. Buhar sektörünün hızlı yükselişinin ardından gelirleri eriyen sig*** şirketleri, sahip oldukları lobi gücünü kullanarak adeta e-sıvı ve buharlaştırıcı cihazlara savaş açmış durumdalar.

Vaziyet böyleyken, e-sıvı üreticileri de tüm bu engelleri aşabilmek adına çeşitli yaratıcı yöntemlere başvurarak yasaları delmeye çalışıyorlar. Bu yöntemlerin arasında en popüler olan ise e-sıvı tariflerini sadece aroma olarak satmak. (Örneğin Dinner Lady Lemon Tart ürününü, e-sıvı halinde satmaktansa nbase ile karıştırabileceğiniz konsantre aroma halinde satıyorlar.)

Aslında firmaları bu noktada tebrik etmek gerekli, yaptıkları hamle oldukça akıllıca bir hareket. Sattıkları ürünün içerisinde nik*** olmadığı için si****, t-bacco ya da buharlaştırıcılarla alakalı ne kadar yasa varsa hepsinden bir anda muaf oluyorlar ve ürünleri ağır yasalarla kontrol altında tutulan t-baccolardan ziyade basit bir aroma / esans ya da kimyasal olarak yasalara tabii hale geliyor.

Şuanda bu şekilde e-sıvı tariflerinin aromalarını satan firmaların listesini aşağıdaki listeden görebilirsiniz:

1) Nasty Juice
2) Halo
3) Five Pawns
4) Beard Vape Co.
5) Dinner Lady
6) Black Note
7) Cuttwood
8) One Hit Wonder

Liste şimdilik bu kadar ancak gelecekte bu tarzdaki üretime yönelen firmaların sayısının artacağını tahmin edebilmek için müneccim olmaya gerek yok. Gördüğünüz gibi “mix aroma nasıl yapılır?” / “mix aroma nasıl hazırlanır?” sorusunun ardında bu şekilde oldukça garip, hatta trajikomik sayılabilecek bir durum bulunmakta.

mix aroma - 02

Mix Aroma Nasıl Kullanılır?

Piyasadan satın alacağınız mix aromalar karşınıza iki farklı şekilde çıkabilir.

Bunlardan ilk varyasyon diy kitlerdir. ( Do It Yourself Kit )

Diy kitler, 30, 60 veya 120 ml hacimli şişeler halinde satılmaktadır. Her şişenin içerisinde belirli bir oranda aroma bulunur ve şişenin geri kalan kısmı daha sonradan nbase eklenebilmesi için kasıtlı olarak boş bırakılır. ( Örneğin şişe 60 ml hacimli ise ve üründe %20 oranında aroma bulunuyorsa şişenin içerisinde sadece 12 ml aroma bulunur ve geri kalan 60-12=48 mililitrelik alan nbase eklenebilmesi amacıyla boş bırakılmıştır. Diy kit satın aldığınız zaman, e-sıvı yapabilmek için ekstradan boş şişe satın almanıza gerek kalmaz.)

Diy Kit Mix Aroma Nasıl Kullanılır?

Diy kitleri e-sıvı haline getirmek inanılmaz pratik, kolay bir yapıdadır ve hazırlamak için ekstra hiçbir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Ürünü hazırlamak için yapmanız gereken tek şey şişenin boş kısmını nbase ile tamamlayıp serin ve karanlık bir ortamda dinlendirmeye bırakmaktır.

Dinlendirme süresi, likit aromalarının çeşidine göre 1-3 hafta sürebilir. Bu süreç içerisinde arada bir kokusuna ve tadına bakarak optimum dinlendirme süresini anlamanız mümkündür. Ürünü tadının oturduğunu düşündüğünüz anda ürünü keyifle tüketmeye başlayabilirsiniz.

Eğer satın aldığınız ürün diy kit halinde değil ve doğrudan 10, 30, 60 ml gibi bir aroma şişesindeyse;

 1. Satın almış olduğunuz aromanın sayfasında ya da etiketinin üzerinde yer alan tavsiye edilen kullanım oranını öğrenip, aklınızda tutun. (Örneğin bu oran %8-16 olsun ve biz %10 e-sıvımıza aroma koyalım.)
 2. Boş bir şişenin içerisine şırınga yardımıyla yapacağınız e-sıvının %10’una denk gelecek miktarda aroma koyun. (30 ml ise 3 ml, 60 ml ise 6 ml gibi.)
 3. Koyduğunuz aromanın üzerini nbase ile şişenin ağzına kadar tamamlayın.
 4. Yukarıda diy kitlerde anlattığımız dinlendirme sürecini birebir olarak uygulayın, afiyet olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

2021 Yılında Mix Aroma Fiyatları Ne kadar?

Uyarı: Mix aroma üretiminde kullanılan bütün bileşenler ithaldir. Döviz kurundaki sert oynamalar fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. En güncel mix aroma fiyatlarını websitemizin ilgili bölümünden öğrenebilirsiniz.

Safir Kimya bünyesinde bulunan mix aroma fiyatları tüm tariflerimizde aynı seviyededir. 

Websitemizden satın alabileceğiniz hacim seviyeleri Diy Kitler için 30, 60 , 120 ml (Her birinin içerisinde %20 aroma mevcuttur.)

Normal hacim seviyelerinde ise bu rakamlar 10,30,100,250,500 ve 1000 ML şeklindedir. (Daha yüksek miktarlarda aromaya ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçerek özel teklif alın.)

Mix aroma fiyatları, satın almış olduğunuz aromanın hacmine (miktarına) bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.  Şuanda websitemizden 12.72 Türk lirası kadar düşük miktarlardan başlayan fiyatlarla mix aroma satın almanız mümkündür.

Nereden Mix Aroma Satın Alabilirim?

Nereden mix aroma satın alabileceğinizi henüz bilmiyorsanız, fazla uzağa gitmenize gerek yok. Safir Kimya buhar sektöründeki kalite ve hizmet algılarını yerle bir edip, yeniden inşa edecek düzeydeki kalitelerde nbase ve mix aroma üretimi yapmaktadır.

Safir Kimya sektördeki diğer firmalardan farklı olarak gıda ve kimya sektöründe gıda ve kimya sektörlerinde resmi bir üretici ve ithalatçıdır. Aroma ve nbase üretimlerimizin tamamı tam teşekküllü laboratuvarımızda tecrübeli kimyager ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Firmamızda kara düzen üretime asla yer verilmemiştir ve gelecekte de verilmeyecektir.

Bu yüzden nbase ve mix aroma satın alabileceğiniz en doğru ve güvenilir adres Safir Kimya’dır.

Sattığınız Aromalar, Likit Aromaları mı?

Firmamız bünyesinde satılan bütün aromalar suda çözünebilir ve sıcaklığa dayanıklı yanma derecesi oldukça yüksek aromalardır. Dolayısıyla, sattığımız aromalar dilendiği taktirde likit aromaları olarak kullanılabilirler ancak bunun dışında;

ar-ge çalışmaları, fırın, pastane ve unlu mamuller, puding, sütlaç ve yoğurtlar, kokteyller ve dondurma, kahve ve diğer barista içecekleri ,sabun ve mum ürünleri, diyet ve protein içecekleri, lokum, çikolata, sakız ,tatlılar ve daha bir çok alanda ihtiyaca göre kullanılabilmektedirler.

Tabii saydığımız tüm bu alanlar sizin ne kadar ilgi ve ihtiyaç alanına giriyoruz bilemiyoruz fakat paylaşmakta da fayda görmekteyiz. Sizi asıl ilgilendirmesi muhtemel kısım için cevabımızı verdik, tekrar altını çizelim. Evet, sattığımız aromalar likit aromaları olarak kullanmaya %100 uygundur.

E-Sıvı Markaları

Tavsiye Edebileceğiniz Mix Aroma Çeşitleri Var Mı?

Aroma konusunda bireysel zevkler ve kişinin damak tadı ön planda olduğu için kullanacağınız aroma çeşitleri konusunda bir başkasından tavsiye almanın sonucu çoğu zaman hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. Yine de firma olarak kendimize güvendiğimiz, bizden daha iyi üretebilenin olmadığına inandığımız popüler aroma çeşitlerimiz aşağıdaki listede yer almaktadır:

 1. Zıkkım Calipter Cow
 2. Five Pawns Castle Long
 3. Cuttwood Boss Reserve
 4. Dinner Lady Lemon Tart
 5. Vampire Vape Heisenberg
 6. Vampire Vape Pinkman
 7. Naked Brain Freeze
 8. Eliquid France Supreme
 9. Nasty Juice Bronze Blend
 10. The Milkman Milky O’S