info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

tfa-aroma

TFA Aroma

Aromaların büyük bir ilgi ve kullanım gördüğü günümüzde, birçok kişi TFA aroma tavsiye ister. Ancak burada bilinmesi gereken tavsiyelerin, herkesin kendi zevkine göre tercih edilebileceğidir. Dolayısıyla başka bir kişinin sevdiği ürünler, sizin için geçerli olmayabilir.

Dolayısıyla öneriler hatta yorumlar çoğu zaman yanıltıcı içeriğe sahiptir. Örneğin bir kişi mango aromasını sevmiyorsa, bunun üzerine olumsuz yorumda bulunması neredeyse kesindir. Ancak sizin bu meyveyle aranız iyiyse beğeneceğiniz söylenebilir. Bu sebeple neleri seviyorsanız, bunlara göre hareket edilmelidir.

Bu kapsamda evde ürettiğiniz likitten en iyi zevki alabilir, yeni bir damak zevki elde edebilirsiniz.  Tek yapmanız gereken,

 1. Şırınga,
 2. Eldiven,
 3. Nbase,
 4. TFA Aroma,
 5. Karışım için uygun şişe,

Gibi bazı malzemeleri hazırlamak ve size hitap eden bir tarif bulmaktır. Ardından hiçbir zorlukla karşılaşmaksızın yapmanız mümkündür.

TFA Aroma Demlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

TFA aroma demlemek, özellikle ilk kez evinde likit yapacak kişiler tarafından karmaşık bulunur. Ancak dikkat etmeniz gereken noktaları bilirseniz ve tarifi uygun yaparsanız oldukça kolaydır. Burada nbase için kullanılan maskelere değinmek gerekir.

Eğer aromayı daha doygun hissetmek istiyorsanız, likitle daha iyi birleşmesini sağlamanız zorunludur. Demleme süresinin uzunluğu bu nedenledir. Eğer daha fazla iyileştirme yapmak istiyorsanız, maskeler devreye girer. Bunlar dört farklı seçeneğe sahip olup tatlı, meyveli, tütün ve maskesiz seçeneklerine sahiptir.

TFA Aroma

Peki, bunların hangi sırayla denenmesi önerilir? Eğer meyvelilerden sonra sade veya tütün denerseniz, beğenmeyeceğiniz rahatlıkla söylenebilir. Bunun sebebi ağzınızda önceki tadın uzun süre silinmeyeceğidir. Ancak sadeden başlayıp tütünle devam ederseniz, zevklerinizin ne yönde olduğunu daha kolay keşfedebilirsiniz. TFA aroma Türkiye distribütörü üzerinden tercih ederken buna önem vermek, aldığınız sonucu daha fazla beğenmenizi sağlar.

TFA Aroma Yoğunluğu Nasıl Ayarlanır?

TFA, aromaları farklı yoğunluklara göre üretir. Aldıktan sonra yoğunluğu ayarlayamadığınız için, tek yapabileceğiniz alımdan önce oranlarını incelemedir. Bunlar yüzde 5 ile 15 arasında farklılaşan değerlere sahiptir. Bu yüzde azaldıkça, size daha sert bir içim sunar.

TFA Aroma Nedir?

Aromaların günlük hayata girmesiyle beraber, birçok kişi tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Bunun birçok nedeni olsa da, en büyük sebebi rahatlıkla seçilebilmesidir. Burada farklı üreticiler olup, bir tanesi de TFA’dır. TFA aroma nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap, evde likit yaparken tadı belirlemenizde yardımcı olduğudur.

Bu marka temel olarak Flavor Apprentice tarafından üretilse de, Flavor Apprentice The Parfumer’s Apprentice’e bağlıdır. Bu firma California içerisinde bulunan Santa Cruz’da faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri kökenlidir.

TFA Aroma Çeşitleri Nelerdir?

TFA aroma tarafından üretilen düzinelerce seçenek vardır. Bunlardan bir kısmı şöyledir;

 1. Cotton Candy Aroma
 2. Banana Cream Aroma
 3. Berry Mix Aroma
 4. Graham Cracker Clear Aroma
 5. Mango Aroma
 6. Dairy Milk Aroma
 7. Double RY4 Aroma
 8. DX Bavarian Cream Aroma
 9. French Vanilla 2 Aroma
 10. Blueberry Extra Aroma
 11. Dragonfruit Aroma
 12. Fruit Circles Aroma
 13. Mocha Aroma
 14. DX Coconut Aroma
 15. Caramel Aroma

Tek yapmanız gereken neleri seviyorsanız, bunun ölçüsünde hareket etmedir. Eğer birkaç tane arasında kalıyorsanız, ikisini de alıp karıştırarak farklı tatlar dahi deneyebilirsiniz. TFA aroma tavsiye böylece gerekmeden, kendiniz yeni tatları oluşturabilirsiniz.

TFA Aroma Nasıl Demlenir?

Hazır likitler her ne kadar çabuk çözüm önerisi sunsa da, bir süre sonra aynı tattan dolayı bıkmalar sıkça yaşanır. Ancak kendi likidinizi yapmak, sürekli yeni zevkleri denemenize imkân tanır. TFA aroma demlemek için aşağıdaki maddeleri takip etmek gerekir;

 1. Elinize eldiveni takarak, likidin cildinizle temasını önleyin.
 2. Google üzerinden bulduğunuz tarife göre şişeye belirli oranda nbase dökün.
 3. Nbase içerisine The Flavor Apprentice Türkiye üzerinden aldığınız aromayı ekleyin. Eğer birden fazla demek istiyorsanız, ikisini de aynı oranlarda koyun. Örneğin 2 ml koyacaksanız ve 2 aroma varsa 1 ml olarak bölün.
 4. Şırınga yardımıyla aromayı likide ekleyince, ağzını kapatarak çalkalayın.

Ardından tek yapılması gereken, güvenli bir yerde saklamadır. Eğer birden fazla aroma kullanmışsanız, dikkat etmeniz gereken demlenme süreleridir. Zira hepsinin zamanı farklıdır. Uzun süre beklemek istemiyorsanız, aynı sürelere sahip olanlar seçilmelidir. Ayrıca ağzının açık kalması da oksitlenmeye sebep olur.

tfa aroma
TFA Aroma

Demlenme süresi 7 ile 10 gün arasında olup, bu süre boyunca beklemeniz gerekir. Ardından sigaranıza naklederek içmeniz mümkündür.

TFA Aromalarda Ne Kadar Nikotin Vardır?

Bu ürünlerle ilgili olarak en çok sorulan sorulardan biri de nikotindir. Burada öncelikle aromanın bu maddeye sahip olmadığıdır. Zira bunun esas olarak tatlandırıcı olarak görev aldığı söylenebilir.

Ancak likidin temel maddesi olan nbase için durum farklıdır. Zira saf su, nikotin, VG ve PG değerlerinden meydana gelir. Bunların oranları şöyledir;

 1. 36 gram nikotin
 2. 24 gram nikotin
 3. 18 gram nikotin
 4. 9 gram nikotin
 5. 6 gram nikotin
 6. 3 gram nikotin
 7. 0 gram nikotin

Bu sebeple aroma seçerken değil, nbase tercih ederken nikotine karar vermeniz gerekir. 

TFA Aromaların Son Tüketim Tarihi Neyi İfade Eder?

Kendi likidini yapmak için TFA aroma almak isteyen birçok kişi, son tüketim tarihini bozulma olarak değerlendirir. Ancak firma bunların bozulmadığının altını çizer. Peki, bu durum neyi gösterir? Eğer son tüketim tarihini aşarsanız, likitte bazı değişimler meydana gelir.

Bunlar tadın ön plana çıkması, arka plana düşmesi ya da tamamen kaybolması şeklindedir. Her durumda alacağınız tat eskisi gibi olmaz. Bu sebeple tüketim tarihine göre hareket etmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?