info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

nbase-01

Nbase

NBase, standart ve alışagelmiş aromalardan kurtulmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Bununla beraber; kişiler kendi aromalarını yapma özgürlüğüne de sahiptir. Likit nbase alınması sonucunda bu imkâna sahip olur. Tadı ve kokusu olmayan bu ürünler,

 1. VG,
 2. PG,
 3. Nikotin,

Bileşenlerinden meydana gelir. Likitlerde temel olarak kullanılmakta olup, içerisine bir miktar aroma eklenmesi gerekir. Böylece likit elde edilir. Bu sebeple her kullanıcı, kendi özgün sıvısını elde edebilir. Son zamanlarda likit kullanımı bir hayli artarken; kullanıcılar farklı aroma arayışlarına girmektedir.

Burada en etkili ve kısa çözüm, kişilerin kendi aromasını kendisi yapmasıdır. Böylece kişiler zevkleri ölçüsünde hareket ederek, istediği sonuçları elde edebilir.

Nbase Nedir?

Nbase, likitlerin tabanını oluşturur. Piyasada genellikle,

 1. Chemnovatic,
 2. Merck,
 3. Sigma Aldrich,
 4. Carlo Erba,
 5. Wilmar,
 6. İneos,

Gibi markalar vardır. Bunların hepsi saf su içerisinde PG, VG ve Nikotinin birleşmesinde meydana gelir. Ancak sağladığı tatlar birbirinden farklıdır. Eğer hangisini tercih etmeniz gerektiği hakkında bilginiz yoksa yorumlardan hareket edebilir veya hakkında araştırma yaparak karar verilmelidir.

Burada bahsedilen VG ve PG oranları, boğaz vurumunun ne kadar olacağını ifade eder. Burada PG değerini ne kadar yükseltirseniz, sertliği ve boğaz vurumu da o kadar yükselir. Bununla beraber pürüzsüz içim için VG arttırılmalıdır.

Bununla beraber nbase tavsiye olarak dikkat etmeniz gereken bir nokta burada ortaya çıkar. Eğer yeni bir kullanıcıysanız, yüksek PG değeri zevk almanızı engelleyebilir. Bu sebeple 70 VG/30 PG – 80 VG/30 PG gibi değerler tercih edilebilir. Lâkin daha önce normal sigara kullanan bazı kişiler, bu değerleri yetersiz bulduğu için tatlarının ve aromasının sert olmadığını düşünür. Eğer sertliği yükseltmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken PG oranlarının yüksek olduğu nbase almaktır.

Eğer bu konuya dikkat ederseniz, istediğiniz sertlikte likidi kolayca elde edebilirsiniz.

Nbase Kullanımı Hangi Avantajlara Sahiptir?

Yeni başlayanlar için nbase kullanımı karışık gelebilir; bununla beraber ne yapılacağı bilinirse oldukça kolay yöntemi vardır. Burada tek ihtiyacınız olan bir reçete bulmadır. İnternette bunun üzerine çok sayıda seçenek vardır.

Evde kendi likidinizi yapmak, öncelikle istediğiniz sertlik oranını seçmenize imkân verir. Tek yapmanız gereken, arzu ettiğiniz nbase’i almaktır. Eğer kullandınız aroma artık sizi sıkmaya başlamışsa, bir sonraki likit hazırlayışınızda değişik aromalar kullanmak yeterlidir.

Nbase

Dolayısıyla nbase kullanarak kendi likidinizi hazırlamanız, size geniş bir kişiselleştirme hakkı sunar.  Piyasada farklı ürünler olduğu için, en iyi n base üreticilerinden tercih ederseniz, alacağınız sonuçlardan daha memnun kalmanız da mümkündür.

Nbase Likit Nasıl Yapılır?

N base likit kolay bir şekilde yapılır. Burada tek ihtiyacınız olan eldiven ve şırıngadır. Eldivenin nedeni elinize bulaşmasını önlemek, şırınga ise tarife harfi harfine uymak içindir. Tüm bunların doğru şekilde uygulanması, kişilere istediği likidi elde etmesine yardım eder. Ancak hata yaparsanız, o likidi tekrar içmemeniz muhtemeldir.

Bu sebeple internet üzerinden tariflerine bakmak ve uyarınca hareket etmek önerilir. Burada doğru oranda aromayı, aldığını nbase içerisinde tarifteki miktarda damlatmanız gerekir. Şırınga olmaksızın yapmanız mümkün de olsa, oranları reçetede olduğu gibi yapmanız imkânsızdır.

Bu şekilde likit n base hazırlandıktan sonra ağzı kapatılır. Burada hava alması kesinlikle engellenmelidir. Bunun sebebi temasta bulunmasının oksitlenmeye başlayarak, kısa sürede bozulmasına sebep olacağıdır.  Bu durum orijinal tadı alamamanıza neden olur. Ardından da elinize alarak çalkalanır.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, yaklaşık bir hafta-10 gün civarı beklemedir. Böylece tam anlamıyla demlenerek, aroma ile karışabilir. Alacağınız tat da böylece en üst düzeyde olur.

Nbase Maske Seçimi

Eğer kendi likidinizi yapmak istiyorsanız, n base tavsiye olarak tercih etmek istediğiniz maskelere de karar vermeniz gerekir. Bunlar temel olarak şöyledir;

 1. Tütün maskesi: Eğer klasik bir zevk istiyorsanız, maskesiz nbase size en iyi sonuçları sunacaktır. Bu sayede tütünün tadı da daha rahat alınabilir. Eğer standart sigara lezzetini almak istiyorsanız, aradığınız çözümü sunar.
 2. Maskesiz nbase: Eğer nbase lezzetini ön planda almak istiyorsanız, maskesiz nbase daha iyi sonuçlar sunar. Ancak ilk kez alacaksanız, dikkat etmeniz gereken nokta ilk başlarda farklı bir tada sahip olacağıdır.
 3. Tatlı maskesi: Eğer sert bir tat yerine yumuşak lezzetler arıyorsanız veya ilk kez tercih yapacaksanız, tatlı maskesi daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur.
 4. Meyve maskesi: Meyve lezzetini ön plana çıkaran bu maske, e-sigara keyfini daha ferahlatıcı yaşamanıza yardım eder.

Peki, bunların arasından hangisi seçilmelidir? Burada önerilen sade, yani maskesiz olanla başlamadır. Zira farklı aromaları tercih ederseniz, sadeyi denemeye kalktığınızda doğal olarak beğenmemeniz olasıdır.

nbase

Ancak ilk olarak onu deneyip beğenmezseniz, bunu eleyerek farklı seçenekleri değerlendirme şansınız bulunur. Tatlı aromalar arasından ise istediğinizi tercih edebilirsiniz. Zira bunlara alışması daha kolaydır.

Nbase Nikotin Oranları Ne Kadar?

Nbase birçok kullanıcı tarafından genel olarak çok yoğun olarak kullanılır. Bunun en temel nedeni, içerisindeki nikotin oranına kişilerin karar verebilmesidir. Zira isterseniz içerisinde hiç nikotin olmayan aromalar yapmanız bile mümkündür.

Eğer az oranda nikotin arıyorsanız 3, 6, 9 ve 12 gramlar arasında kolayca tercih yapmanız mümkün olur. Şayet daha yoğun tatlar arıyorsanız 18, 24 ve 36 gramlık seçenekler de vardır. Peki, yeni kullanıyorsanız hangisini tercih edebilirsiniz? Bu konuda küçük oranlarla başlarsanız, duruma göre daha kolay hareket etme imkânınız bulunur.

Böylece istediğiniz orana daha kolay karar verebilirsiniz. En iyi n base VG ve PG değerlerini de değiştirmeniz de imkân tanıdığı için, zevklerinizi istediğiniz anda değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?