info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

nbase-tavsiye

Nbase Tavsiye

Eğer evde kendi likidinizi yapmak istiyorsanız, aroma seçiminden de önemli olan hangi nbase kullanılacağıdır. Nbase tavsiye olarak tercih edilebilecek üretici firmalardan bazılarını önereceğiz. Yaptığınız seçin ne kadar kaliteli olursa, likidin tadı da o kadar güzel hale gelir.

 1. Carlo
 2. SaltBase
 3. FogSecret
 4. Chemnovatic
 5. Merck
 6. Sigma

Bunların hepsi yaptıkları üretimleri farklı ham maddelerden yaptığı için, sunduğu lezzetler de değişiktir. Bu durum kalitelerine de etki eder. Bir kullanıcının beğendiği firma, tabii olarak diğer kişi tarafından sevilmeyebilir.

Nbase’in tercih edilmesi sonrasında ise aroma ve maske tercihleri gelir. Bunların tamamlanması ardından yalnızca internetten bir tarif bularak, buna göre kendi likidinizi hazırlamak kalır.

Nbase Nedir?

Nbase’in temel görevi, likitlerde temeli oluşturmaktadır. Zira bunun içerisine aroma eklenerek, likit elde edilir. Gerek Wilmar nbase, gerekse diğer üreticiler farklı ham maddeler bile kullansa baz olarak saf su, PG, VG ve nikotinden meydana gelir.

Kendi likidinizi yapmak, her şeyden önce tadı kendi damak zevklerinize göre ayarlama imkânı verir. Ancak öncesinde mutlaka hangi VG-PG oranlarını tercih ettiğini bilmeniz gerekir. Piyasada bulunan nbase’lerin genel oranları,

 1. Yüzde 50 VG / Yüzde 50 PG,
 2. Yüzde 60 VG Yüzde 40 PG,
 3. Yüzde 65 VG Yüzde 35 PG,
 4. Yüzde 70 VG / Yüzde 30 PG,
 5. Yüzde 75 VG Yüzde 25 PG,
 6. Yüzde 80 VG / Yüzde 20 PG,
 7. Yüzde 90 VG Yüzde 10 PG,
 8. Yüzde 100 VG / Yüzde 0 PG,

Şeklindedir.

PG / VG Değerleri Nedir ve Neden Önemlidir?

Kendi nbase’i yardımıyla likidini yapmak isteyen birçok yeni kullanıcının en büyük hatası, alırken PG ve VG değerlerine dikkat etmemedir. Bu durumda en sık karşılaşılan sorun, aşırı sert veya çok yumuşak olduğuna yöneliktir.

Eğer kendi damak zevklerinize uygun olmasını istiyorsanız, hangi firmadan alacağınıza karar verdikten sonra bu oranlara göz atmanız gerekir. Propilen Gliserin kelimesinin açılımı olan PG, ne kadar sert olacağını ve boğaz vurumunu gösterir. Günümüzde birçokamaç dahilinde de kullanılmaktadır. Buna bazı örnekler,

 1. Pastane ürünleri,
 2. Çikolatalar,
 3. Ketçaplar,
 4. Sodalar,
 5. Bisküviler,

Şeklindedir. VG Bitkisel Gliserin kelimesinin açılımı olmak üzere ilaç sektörü gibi farklı yerlerde de kullanımı vardır. Likitlerde çıkan buhar oranını etkilemekte olup, ne kadar pürüzsüz içim olacağını belirler.

Eğer hiç sertlik olmasını istemiyorsanız, %100 VG içeren seçenekler tercih edilmelidir. Ancak sertlik istiyorsanız, %50 orana kadar size hitap eden seçilebilir. Hangi sertlik derecesini seçmeniz gerektiği hakkında karar veremiyorsanız, %70-65 VG oranları deneyerek keşfetmenize yardımcı olur. Bu Merck nbase‘de dâhil olmak üzere, tüm ürünlerde geçerlidir.

Nbase Maske Nedir ve İçerikleri Nelerdir?

Nbase’in tercih edilmesi esnasında, maske seçimi de gerçekleştirilir. Nbase’in içerisine yüzde 1,5 doz gibi bir oranla ilave edilir. Günümüzde maskesiz, tatlı, meyveli ve tütün maskeleri vardır. Tütün maskesi,

 1. Ethyl Maltol,
 2. Smooth,
 3. Tütün Özü,
 4. Trimethyl Pyrazine
 5. Linalool
 6. Tabanone,

Gibi bileşenlerden meydana gelir ve klasik tütün tadına sahiptir. Eğer hangi aroma seçmeniz gerektiği hakkında karar veremiyorsanız, tatlı ve meyveliden önce denemeniz önerilir. Maskesiz ise sade olup, sek nbase tavsiye olarak önerilir. Eğer önce maskesiz, ardından da tütün denerseniz daha doğru tercih yapabilirsiniz.

nbase tavsiyeleri
nbase tavsiyeleri

Zira aromalı olanlar bir içim tadı bırakacağı için, zevk almamanıza doğal olarak neden olur. Şayet ikisini de beğenmemişseniz, tatlı ve meyve maskelerinden istediğiniz tercih edilebilir. Tatlı maskesi içerisinde Ethyl Maltol, Vanilya, Smooth, Sweetener, Vape Wizard vardır.Meyve maskesi ise,

 1. Ethyl Maltol,
 2. Vanilya,
 3. Acetyl Pyrazine,
 4. Smooth,
 5. Brown Sugar,
 6. Sweetener,
 7. Custard,

Bileşenlerinden meydana gelir.

Nbase Nasıl Yapılır?

Evde kendi likidinizi yapmak istiyorsanız, nbase tavsiye tarife uygun hareket ettiğiniz ve bazı noktalara dikkat ettiğiniz takdirde kısa süre içerisinde istediğiniz sonuca kavuşabilirsiniz. Her ne kadar en kaliteli nbase forum ve nbase tavsiye sıkça araştırılan bir sorgu da olsa, likitler herkesin damak zevkine göre değişir.

Bu sebeple başkalarının görüşlerinden ziyade, kendi zevklerinize göre tercihte bulunmanız önerilir. Eğer gerekli malzemeleri alır ve aşağıdaki maddeleri sırasıyla takip ederseniz, kendi likidinizi yapabilirsiniz;

 1. Elinizle likidin temasını önlemek için eldiven giyilir.
 2. Şırınga yardımıyla nbase’in içerisine doğru oranda aroma ilave edilir.
 3. Likit karıştırılarak, ağzı kapatılır.
 4. 7 ile 10 gün arasında beklemeye bırakılır.

Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta hiçbir şekilde ağzı kapatıldıktan sonra havayla temas etmemesidir. Aksi durum oksitlenmesine sebep olacağı için, kısa tadı beğenmemenize neden olur. Böylece tekrar masrafa girerek baştan yapmanız gerekir.

nbase tavsiye
nbase tavsiye

Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise demlenme süresidir. 7 ile 10 gün arasında beklemek, likit ile aromanın tam anlamıyla birleşmesine yardımcı olur.

Nbase Nikotin Oranları Nasıl?

Bu ürünler her kullanıcının damak zevkine hitap etmesi için üretilir. Dolayıyla piyasada farklı nikotin oranlarına sahip nbase bulmanız mümkündür. Bunlar,

 1. 36 gram,
 2. 24 gram,
 3. 18 gram,
 4. 9 gram,
 5. 6 gram,
 6. 3 gram,
 7. 0 gram,

Şeklindedir. Eğer alım öncesinde nbase tavsiye açıklamalarını incelerseniz PG ve VG değerlerini, kaç gram nikotin bulunduğunu zorluk çekmeden görebilir, nbase tavsiye seçimini buna göre belirleyip alım yapabilirsiniz.

Nbase Ücretleri

Piyasada bulunan nbase’ler, fiyat olarak farklılık gösterir. Burada en büyük iki etmen vardır. Bunlardan ilki üretim yapan firmadır. İkincisi ise nikotin oranıdır.

Üretim yapan firmanın kullandığı ham maddelerin kalitesine göre fiyatı artar. Eğer nikotinli ürünleri tercih etmek istiyorsanız da durum böyledir, zira bu oldukça değerli bir maddedir. Bununla beraber VG ve PG değerleri de az da olsa ücreti etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?