info@safirkimya.com

Safirkimya.com adresine hoşgeldiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

WhatsApp Hattı: 0 555 156 35 55

likit aromalar

Likit Aromalar

Likitlerde sıklıkla kullanılan aromalar, daha pürüzsüz ve yumuşak bir içim sağlamak için tercih edilir. Günümüzde likit aroma çeşitleri çok sayıda olup, bazı üreticiler şu şekildedir;

 1. TFA Aroma
 2. Flavour Art
 3. Capella Aroma
 4. Vampire Vape Aroma
 5. Mom & Pop Aroma
 6. Molinberry Aroma
 7. Flavour West Aroma
 8. Steamok Aroma

Bu üreticiler, dünya çapında birçok tüketici tarafından tercih edilir. İçlerinde çok sayıda ürün olduğu için, hepsini tek tek incelerseniz ne istediğinize kolay şekilde karar verebilirsiniz. Böylece sürekli yeni tatlar deneyebilir, farklı ürünleri birleştirebilirsiniz.

Bununla beraber mix likit aromaları da mevcuttur. Dilerseniz hazır oranları da tercih ederek, aynı sonuçları tercih edebilirsiniz.

Sade Likit Aromalar Nelerdir?

Eğer tek tip tat almak istiyorsanız, likit aroma verici olarak bunları tercih etmeniz gerekir. Aralarında çok sayıda seçenek olmakla beraber, bazıları şöyledir;

 1. Oreo
 2. Fuji Elma
 3. French Vanilya
 4. Şeker Kavun
 5. Yeşil Limon
 6. Kentucky Bourbon
 7. Kahlua
 8. Maple
 9. Papaya
 10. Erik
 11. Acetyl Pyrazine
 12. Graham Cracker
 13. Traditional Tobacco
 14. Light Tobacco
 15. Tabanone

Eğer farklı tatlardan hoşlanmıyor ve yalnızca bir tadı almak istiyorsanız, aralarından tercihte bulunabilirsiniz. Sevdiklerinizden hareket ederek düşünürseniz, hangi aromayı daha çok beğeneceğinize kolayca karar verebilirsiniz. Kendi likidinizi yapmak istiyorsanız, buna göre sipariş ederek nbase ile birleştirebilirsiniz.

likit aromalar

Mix Aromalar Nelerdir?

Eğer birden fazla tat almak istiyorsanız, mix üretilen aroma ürünleri sipariş vermeniz gerekir. Buna yönelik üretim yapan çok sayıda firma olsa da, en iyi likit aroma bakımından dünya çapında en çok tercih edilenler şöyledir;

 1. Cosmic Fog
 2. Cutwood
 3. Bombies
 4. Dinner Lady
 5. Five Pawns
 6. Diamond Vapors
 7. Food Fighter
 8. Halo
 9. Flawless
 10. Kilo
 11. Naked
 12. Humble
 13. One Hit Wonder
 14. Ruthless
 15. Nasty Juice
 16. T-Juice
 17. TGT
 18. Suicide Bunny
 19. Twelve Monkeys
 20. Vape Wild
 21. The Vaping Rabbit

Bunları sipariş etmeden önce bilmeniz gereken, her ürünün farklı içeriğe sahip olduğudur. Dolayısıyla ani karar vermeden önce hepsini inceleyerek, hangisi sevdiğinizi bulmadır. Eğer bileşenlerden birini bile sevmiyorsanız, sipariş etmeniz önerilmez.

Zira sevmediğiniz bir meyve, tat varsa aromanın kendisinden zevk almanız imkânsızdır. Şayet bu markaları tercih etmek istemiyorsanız, kendiniz de likit aroma yapmanız mümkündür.

Sade Aromalardan Mix Yapılır Mı?

Aromalar, oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunların herhangi biri kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Eğer evinizde kendi likidinizi yapacaksanız ve mix likit aroma çeşitleri istemiyorsanız, sadeleri de kullanmanız mümkündür.

Ancak burada bilmeniz gereken, sade aromaların mix ile karşılaştırıldığında daha yüksek fiyatı olacağıdır. Zira karışım için birden fazla tercih etmeniz gerektiği için, ödeyeceğiniz fiyat tabii şekilde artar. Bununla beraber tam istediğiniz aromayı elde etmenize yardım eder.

Peki, sade aromalardan mix elde etmek için ne yapılmalıdır? Burada sadece nbase içerisine her aromadan belirli bir miktar eklemeniz gerekir. Ancak kontrol etmeniz gereken nokta, hepsinin farklı bir demlenme süresine ihtiyaç duyacağıdır.

Eğer likidinize daha kısa sürede kavuşmak istiyorsanız, aldığınız diğer aromaların da aynı demlenme süresine sahip olması önerilir.

Aromalar ile Likit Nasıl Yapılır?

Bu ürünlerin tercih edilmesi ardından yatan birçok sebep vardır. Ancak sıkça görülen, kişilere özelleştirme imkânı sunmalarıdır. Zira evlerde herhangi bir zorluk çekmeden hazırlamak mümkündür. Peki, bunu niçin neler gerekir? Eğer evinizde likit yapmak istiyorsanız, şu malzemeler hazırlanmalıdır;

likit aroma
 1. Eldiven – Likit hazırlarken cildinizle temas etmemesi için
 2. Şırınga – ml ayarlarını doğru yapmak için
 3. Nbase
 4. Aroma
 5. Şişe

Tüm bunları hazırladıktan sonra, aşağıdaki maddeler takip edilerek likit hazırlanır;

 1. Her iki ele de eldiven giyilir.
 2. Şişeye tarifteki miktara göre nbase eklenir.
 3. Şişe içindeki nbase’e aroma katılır.
 4. Ağzı hava almayacak şekilde kapatılarak, sallayarak karıştırılır.

Ardından sadece demlenmesi için beklenmelidir. Bu durum değişmekle beraber, 7 ile 10 gün arasındadır. Aroma çeşitleri farklı türde kullanılmadığı için, nbase ile birleştirilir.

Aromalarda Zaman İçerisinde Bozulma Olur Mu?

Günümüzde birçok kişi alışverişi toplu halde yapma eğilimindedir. Böylece daha az masraf gerçekleşir. Ancak son kullanım tarihlerine dikkat edilmezse, özellikle gıda ürünleri bozulur. Dolayısıyla kendi likidini yapmak isteyenler, aromaların bozulup bozulmadığını merak eder.

Bu konuda farklı firmalar, bozulmanın söz konusu olmadığını belirtir. Ancak bu durum aldığınızdan sonra istediğiniz zaman kullanabileceğinizi göstermez. Zira her aromanın üzerinde, bir son tüketim tarihi vardır.

Eğer önem vermez ve tarihi geçirirseniz, bir süre sonra aromanın esansı kaçabilir ya da normalde olduğuna göre daha fazla öne çıkabilir/geriye düşebilir. Dolayısıyla bozulmasa bile aldığınız tat neticesinde farklı olur. Şayet yeniden alarak masrafa girmek istemiyorsanız, dikkat etmeniz şarttır.

Aromaların Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır?

Aromalar, farklı firmalar tarafından üretilir. Bu nedenle her biri farklı yoğunluklara sahiptir. Bunlar yüzde 5 ile 15 arasındadır. Şayet yumuşak bir içim istiyorsanız, bu yüzde mümkün olduğunda yüksek olmalıdır.

Nbase içerisinde aroma eklerken de tarife göre hareket etmeniz önerilir. Böylece tam aradığınız sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Bu noktada herkesin tercihi farklı olacağı için, yoğunluk üzerine seçim tamamen sizin tarafınızdan yapılmalıdır.

Aroma içerisinde VG, PG ve nikotin olmadığı için bunları önemsemeniz gerekmez. Zira bunlar nbase içerisindedir. Evinizde yapmak istiyorsanız da sipariş öncesinde nasıl bir içim istediğinize göre seçmeniz gerekir. Eğer yumuşak ve yüksek buharlı olmasını istiyorsanız VG değeri, sert olmasını istiyorsanız PG oranı artmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri hizmeti ekibimiz sorunlarınıza çözüm bulmak için hazır durumda.
👋 Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?